• 2024 04 24

Már nincs versenyben magyar az asztalitenisz Hungarian Openen

Utolsóként az Ecseki, Szudi férfi páros is búcsúzott a versenytől

A budapesti asztalitenisz World Tour Hungarian Open egyetlen állva maradt magyar "egysége" a Szudi Ádám, Ecseki Nándor páros egy indiai duóval mérkőzött az elődöntőbe jutásért.

Tegnap egy híján minden kiemelt magyar vereséget szenvedett versenyszáma első fordulójában, így mindannyiunk szeme férfi párosunkra szegeződött pénteken ebéd előtt. Szudinak volt törleszteni valója a mérkőzés előtt, hiszen a vegyes páros egyik tagjaként már találkozott az ellenfél egyik felével, Kamal Sharath Achantával. Akkor az indiaiak kiejtették a tokiói kvótáért harcban lévő és így ranglistapontokat gyűjtögetni kívánó magyar kettőst. Ám nem tűnt úgy, hogy a mieink elégtételt tudnak venni a fájó verségért, ugyanis az első játszmát magabiztosan nyerték az előző körben egy japán duót búcsúztató ázsiaiak. A játszma közepén nem koncentrált a magyar kettős, így 10-6-ról csak közelíteni tudott, fordítani nem. Hasonló forgatókönyv alapján zajlott a második szett is, és gyorsan 0-2 lett a játszmaállás. A harmadikban Achantáék megintcsak jelentős előnybe kerültek, 6-3-nál ugyan még megcsillant a felzárkóás reménye, de csak egy pillnatra. A sima háromszettes vereség azt jelenti, hogy a verseny további szakaszában már nem lép asztalhoz hazai versenyző.

2020 ITTF World Tour, Hungarian Open
Férfi páros negyeddöntő
Szudi Ádám, Ecseki Nándor - Kamal Sharath Achanta, Sathiyan Gnanasekaran 0-3 (8, 7, 8)