• 2024 04 24

Győzelem Szlovénia ellen

A Sopron vereséget szenvedett az Euroligában

A magyar férfi kosárlabda-válogatott bravúros győzelmet aratott a címvédő szlovénok felett Szombathelyen a 2021-es Európa-bajnoki selejtezősorozat csütörtöki nyitányán.

Ugyan a szlovén válogatott legnagyobb sztárja nem jött el Szombathelyre, de a kék mezes vendégek Luka Doncic nélkül is vitathatatlanul Európa egyik legjobb gárdáját adják. Így az  terv, amelyet kitűzött a szövetségi kapitány Sztojan Ivkovics, korántsem tűnt egyszerű feladatnak. Ivkovics utolsó két meccsén ül ugyanis februárban a magyar válogatott kispadján, a célkitűzés pedig a kettős siker volt. Előbb itthon a szlovénok, majd idegenben Ukrajna ellen.

Az utolsó selejtezőkörben a csoport négy tagjából három kvalifikálja magát a jövő évi, öt város által rendezett Eb-re, ami korántsem megugorhatatlan feladat. Azonban a szlovének elleni első félidő után úgy tűnt, hogy az Ivkovics korszak hazai veretlenségének megőrzése nem fog menni.

A vendégek sem brillíroztak, de így is vezettek hét ponttak az első negyed közepén. Innen viszont visszakapaszkodott a magyar válogatott és 16-16-tal zárult az első 10 perc. A második felvonás is hasonló forgatókönyvet hozott. Itt már 10 ponttal is vezetett Szlovénia, amiből a nagyszünetre ebből négy pontnyi előny maradt meg.

A harmadik negyedben Vojvodáék végig futottak az eredmény után. A második félidőben 41-40-nél volt a mieinknél először az előny, majd 48-48-nál volt egál egy rövid ideig, de egyébként végig a szlovének vezettek, akik mindössze egy negyedet buktak el, az utolsó, viszont azt nagyon. Hét ponttal, ami ezen a meccsen nagy különbség volt. Mindezt úgy, hogy 56-62 is állt a negyedik felvonásban az eredményjelzőn, azaz mínusz hat pontról zárkóztak fel a mieink, akik 72-71-nél vették át újra a vezetést. Innentől kezdve váltva estek a kosarak, de egy pontos magyar vezetésnél két másodperccel a vége előtt Perl dobhatott büntetőket. Amiből csak egy ment be, de a szlovéneknek már nem sikerült egyenlíteniük.

Ezzel a győzelemmel pedig nagy lépést tett az Eb felé a magyar gárda. Persze ez még egy hosszú sorozat lesz. Ahol először még győzni kell Ukrajnában. Aztán pedig megtalálni Ivkovics utódját, aki a Kaposvár kispadjáért hagyja ott a válogatottat.

Eb-selejtező:, 1. forduló, F csoport:
Magyarország-Szlovénia 77-75 (16-16, 16-20, 17-18, 28-21)
A magyar pontszerzők: Allen 16, Perl 15, Vojvoda 15, Keller 11, Váradi 8, Ferencz 6, Benke 3, Szabó 2, Horti 1

A csütörtök este női meccsén a Sopron Basket házigazdaként 74-61-re kikapott az orosz Dinamo Kurszk csapatától a női kosárlabda Euroliga csoportkörének 13. fordulójában.

Az előző idényben negyedik Sopron jövő szerdán az olasz Schio vendégeként zárja a csoportkört, aminek végén mindkét nyolcasból a négy legjobb csapat jut tovább a két győzelemig tartó negyeddöntőbe, míg az ötödikek és hatodikak az Európa Kupa negyeddöntőjében folytatják.

13. forduló, B csoport:
Sopron Basket-Dinamo Kurszk (orosz) 61-74 (17-18, 20-14, 13-21, 11-21)
a magyar csapat legeredményesebb játékosai: Brooks 19 pont, Crvendakic 13, January 12

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Fenerbahce (török) 24 pont, 2. Lyon (francia) 20 (942-919), 3. Lattes Montpellier (francia) 20 (924-923), 4. Famila Schio (olasz) 20 (774-793), 5. Sopron Basket 19 (803-826), 6. Dinamo Kurszk (orosz) 19 (893-935), 7. UNI Spar Citylift Girona (spanyol) 18, 8. Arka Gdynia (lengyel) 16