• 2024 04 26

Balázs bravúrt bravúrra halmoz Rióban

A remek forma TOP 100-at ért

Nyugodtan mondhatjuk, hogy Balázs Attila élete formájában teniszezik a riói tenisztornán, és ennek köszönhetően pályafutása legjobb ranglista helyezését könyvelheti el a jövő héttől.

Vereséggel kezdődött. Vagyis a selejtezőből szerencsés vesztesként (kikapott, de a visszalépések miatt továbbment) jutott főtáblára Balázs Attila, aki világranglista 106.-kent kezdte a tornát. Ott aztán az első fordulóban a nála hatvan hellyel előrébb jegyzett uruguai Pablo Cuevast verte két játszmában, ami már felkeltette a figyelmet lévén az egyik legjobb salakjátékos volt az ellenfél. A nyolcaddöntőben a hazaiak kedvence Thiago Monteiro következett. Balázs jól kezdett, de aztán pocsékra sikeredett a folytatás, az első játék megnyerése után már többet nem nyert a magyar az első játszmában, így fél óra után 0-1 volt a szettállás. A második játszma is 6-1-lett, de fordítva. Az első game-t még elvesztette Balázs, majd háromszor is break-elve hasonlóan simán egyenlített, mint ahogy a brazil vezetést szerzett. A döntő játszma így óvatos játékkal kezdődött, 3-2-ig mindenki hozta adogatását, hogy aztán a 31 éves magyar semmire nyerje a hatodik játékot fogadóként. 5-3-nál Balázs már a meccsért adogathatott, ám megremegett a keze és elvesztette a breakelőnyt. Viszont a mérkőzést nem, mert fogadóként jobban ment, amikor Monteiro a mérkőzésben maradásért adogatott. Balázs Attila a negyeddöntőbe jutott, és ott tovább menetelhet, amihez a spanyol Pedro Martinez (ATP 133.) "lehet a partner".