• 2024 04 20

Lévai Zoltán második lett Rómában!

Egy hajszálon múlt

Lévai Zoltán volt a római birkózó Eb-n első döntőben mérkőzött magyar, ám elvesztette az azeri Sanan Suleymanov elleni finálét.

A BHSE junior és U23-as Európa-bajnoka rögtön nekirontott ellenfelének, egy pillanatra biztatóan lefogta az azerit, ám nem sikerült akciót indítania a helyzetből. Nem sokkal később intették Suleymanovot, teljes joggal, sokkal aktívabb volt a mérkőzés elején Lévai. Lent azonban jól védekezve meg tudta akadályozni, hogy a magyar kezdeményezni tudjon. A szünet után visszaintették a kissé fáradó Lévait, de az azeri még annyira sem bírt akciót indítani parterből, mint korábban ellenfele. 1-1 után Lévainak kellett kezdeményeznie, többször közel is került ahhoz, hogy el tudja dobni ellenfelét, ám egy ilyen próbálkozásból visszatámadott Suleymanov és két pontot szerzett. A hátralévő fél perc már nem volt elegendő az állás megfordítására, így Lévainak meg kellett elégednie az ezüstéremmel. Torba Erik bronzérme után tehát, Lévai Zoltán révén egy ezüstérmet is begyűjtött a magyar csapat.