• 2024 04 27

Magabiztos győzelem Szerbia ellen

Javított a női válogatott az Eb-n

A fájó Horvátország elleni vereséget követően, második csoportmérkőzésén győzött a magyar női kézilabda válogatott a dániai kontinenstornán.

A szerbeknél két koronavírusos játékost találtak miután megérkezett a csapat az Eb-re. Ennek következtében a Hollandia elleni nyitómeccsüket péntekről szombatra halasztották. Ennek ellenére tartalékos déli szomszédunk óriási meglepetésre 29-25-re legyőzte a világbajnokot. A mieinknek nem sikerült ilyen fényesre a rajt, Horvátország ellen vereséggel kezdett a magyar válogatott. Az előzmények fényében némileg meglepetés a nagyarányú magyar győzelem, ám teljesen megérdemelt. A sikert az első félidő alapozta meg, amit nagy lendülettel kezdtek Bíró Blankáék. A magyar kapus biztos hátteret adott a hatékony támadásokhoz és remekül játszó válogatottunk kihasználta, hogy az ellenfél 16 órával ezelőtt még pályán volt. 20-11-es első félidő után végül 38-26-ra győzött a magyar válogatott, amely kedden Hollandia ellen zárja a csoportkört az Eb-n.

Női Kézilabda Európa-bajnokság, Dánia
csoportkör, C-csoport, 2. forduló
Szerbia - Magyarország 26–38 (11–20)
Kolding, zárt kapuk mögött. Vezette: C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
Magyarország: Bíró B. 1 – Lukács V. 6, Klujber 3 (2), Kovacsics 4, Tóvizi, Szöllősi-Zácsik 10, Schatzl 5. Csere: Szikora (kapus), Tomori, Lakatos R. 1, Helembai F., Háfra N. 4, Faluvégi D. 2, Kácsor 2, Csiszár-Szekeres, Márton G. Szövetségi kapitány: Danyi Gábor, Elek Gábor
Szerbia: Tomasevics – Krpezs-Slezák 1, Janjusevics, Pop-Lazics 4, Sztoiljkovics, Trifunovics 4, Radoszavljevics 5. Csere: Riszovics (kapus), Liscsevics 1, Lavko 4, Nikolics 3, Milojevics 1, Agbaba 2, Radojevics, Jovovics 1. Szövetségi kapitány: Ljubomir Obradovics
Az eredmény alakulása. 6. p.: 5–2. 8. p.: 5–5. 13. p.: 8–5. 18. p.: 13–8. 23. p.: 16–9. 28. p.: 19–10. 34. p.: 23–11. 41. p.: 28–15. 51. p.: 35–19. 56. p.: 36–24.
Kiállítások: 0, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/0

(Fotó: ehf-euro.com)