• 2024 04 25

Kikapott Sopronban a Bajnokok Ligája résztvevő Falco

A Szolnok nyerte a Paks elleni rangadót

Elvesztette veretlenségét a Szombathely, győzött a Szolnok a Paks ellen. Ez történt a férfi kosárlabda NB I-ben vasárnap.

Elszenvedte első vereségét a hazai bajnokságban a Falco KC Szombathely, amely Sopronban vesztette el a veretlenségét. A Falco hét lejátszott meccse miatt egyelőre csak a tabella második felében található.

A vasárnap férfi NB I-es rangadóját a Szolnoki Olaj nyerte, amely kilenc ponttal legyőzte a vendég Atomerőmű együttesét. A mérkőzésen végig a szolnokiak voltak előnyben, ám megnyugtató különbséget nem tudtak kidolgozni. Az utolsó percben a vendégek két pontra felzárkóztak, az egyenlítésre azonban nem volt esélyük a végén jól büntetőző házigazdákkal szemben.

Az Atomerőmű így pontszámban visszacsúszott a második helyre. Jelen pillanatban az élen a 13 meccsből 22 pontot szerzett Szeged áll. Tegyük hozzá nagy meglepetésre. A Szedeák a Jászberényt győzte le, amely továbbra is nyeretlen.

Az Alba Fehérvár 12 ponttal győzött a Kecskemét vendégeként. a székesfehérvári együttes a harmadik negyedben lépett el a hazai gárdától, amely az utolsó szakaszban nem tudott fordítani.

Férfi kosárlabda NB I, eredmények:
Naturtex-SZTE-Szedeák - Jászberényi KSE 125-69 (37-21, 32-14, 24-17, 32-17)
PVSK-VEOLIA - Egis Körmend 86-81 (25-22, 15-23, 20-25, 26-11)
Sopron KC - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 101-98 (21-27, 30-25, 23-30, 27-16)
Zalakerámia ZTE KK-DEAC 90-93 (14-25, 23-13, 20-18, 19-20, 7-7, 7-10) - kétszeri hosszabbítás után
Szolnoki Olajbányász-Atomerőmű SE 89-80 (28-19, 18-22, 22-19, 21-20)
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Alba Fehérvár 73-85 (18-14, 22-24, 16-27, 17-20)