• 2024 03 28

Kikapott Kassán a DVTK

Szétlövés döntött az egyenlők csatáján

Szétlövés után hazai győzelem született a DVTK kassai fellépésén a szlovák Tipos Extraliga vasárnapi játéknapján.

Fordulatos mérkőzést hozott az egyenlő játékerőt mutató HC Kosice és a DVTK Jegesmedvék összecsapása. Gyors vendégvezetés után pár másodperccel az első harmad végét jelző dudaszó előtt egyenlíteni, sőt a második játékrész elején fordítani is tudott a Kassa. A DVTK átvette az irányítást a mérkézés második felére, érett az egyenlítés, ami a rendes játékidő vége előtt sikerült is a miskolciaknak Magosi révén. A hosszabbítás nem hozott döntést, ahogy sokáig a szétlővés sem, míg a 11. párban Vrábel meg nem szerezte a győzelmet a hazaiaknak.

Szlovák Tipsport Extraliga 22. forduló: HC Košice - DVTK Jegesmedvék 3-2 h.u. (1-1, 0-0, 1-1, 1-0)

Kassa, Steel Aréna, zárt kapuk mögött, játékvezetők: Vladimir Goga, Peter Stano, Matus Stanzel, Jozef Valo

HC Košice: Riecicky (Sedlácek) - Pavlin, Beránek, Réway, Mráz, Chovan - Nemcik, Ruzicka, Bellus, Fric, Klhúfek, Slovák, Deyl, Mily, Vrábel, Jokel, Novota, Krasnican, Havrila, Nagy, vezetőedző: Jan Stastny

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Kiss B.) - Wehrs, Szirányi, Rokaly, Galanisz, Magosi - Vas, Vojtkó, Csányi, Páterka, Jordan - Láda, Rauhauser, Turbucz, Lövei, Flick, Ritó, Szalma, Miskolczi, Révész, vezetőedző: Dave Allison

Gólszerzők: 0-1 02:27 Flick (Szirányi, Lövei), 1-1 19:45 Klhúfek (Baránek), 2-1 43:51 Baranek (Chovan, Mráz), 2-2 56:36 Magosi, 3-2 65:00 Vrábel

(fotó: dvtk.eu)