• 2024 03 19

Nem hagyott esélyt a Barcelona

Az első fél órában eldöntötte a meccset a katalán sztárcsapat

A Juventus elleni utolsó utáni percben elszenvedett vereség után a Barcelona ellen próbálta meg a bravúrt a Ferencváros a Bajnokok Ligája csoportkörének számára utolsó hazai mérkőzésén, ám a spanyol csapat komolyabban vette a magyar bajnok elleni mérkőzést, mint odahaza.

Míg a Juventus ellen, idegenben, pár másodperc hiányzott a "világraszóló" pontszerzéshez a Ferencvárosnak, addíg a Barca ellen erre esélye sem volt. Negyed óra sem telt el, mikor Griezmann váltotta zseniális mozdulattal gólra Jordi Alba centerezését, majd öt percre rá Braithwaite is beköszönt a magyar kapu előteréből. Az első fél óra végén Dembele tizenegyese előrevetítette, hogy a második félidőben nem sok izgalomban lesz részünk. Így is lett.  A katalánok visszevettek a tempóból, a Fradi pedig ezúttal lendület nélküli, fáradt csapat benyomását keltette. Ugyan a magyar bajnok igyekezete a lefújásig kitartott, sőt többször próbálkozott lövéssel a játékidő utolsó harmadában, mint az addig eltelt időben, mindössze két alkalommal találta el a spanyol kaput. A végeredmény 0-3. Ezúttal nem szerzett gólt a Ferencváros, ám elismerésre méltó, hogy az idei BL csoportkörben ez először fordult elő a Fradival.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, G csoport
Ferencvárosi TC – Barcelona 0-3 (0-3)
Budapest, Puskás Aréna
FTC: Dibusz – Botka, Blazic, Frimpong, Dvali, Heister (Lovrencsics, 64.) – Somália (Haratin, 81.), Sigér (Laidouni, 64.) – Isael, Uzuni (Baturina, 71.), Tokmac (Mak, 71.) Vezetőedző: Sergei Rebrov
Barcelona: Neto – Dest, Mingueza, Lenglet (Alena, 65.), Jordi Alba (Firpo, a félidőben) – Pjanic, Sergio Busquets (de Jong, a félidőben) – Francisco Trincao, Griezmann (Riqui Puig, 65.), Dembélé – Braithwaite (De La Fuente, 80.) Vezetőedző: Ronald Koeman
Gólszerzők: Griezmann (14.), Braithwaite (20.), Dembélé (28. – büntető)
Sárga lapok: Frimpong (27.), Griezmann (53.), Trincao (70.)
Játékvezető: Aleksei Kulbakov

(fotó: fradi.hu)