• 2024 04 25

Könnyed Fradi-győzelem

Közel a húsz dobott gólhoz

A férfi vízilabda Bajnokok Ligája budapesti buboréktornáján, a címvédő Ferencváros a német Hannover csapatát múlta felül gólgazdag játékkal.

A csütörtöki zárónapot a georgiai Dinamo Tbiliszi Jadran Herceg Novi elleni győzelme vezette be. A montenegróiak veresége meglepetésszámba megy, nemúgy a Fradi fölénye a Hannoverrel szemben. A német csapat nem tudott jelentős ellenállást kifejteni a gólerős napot kifogó zöldsapkások ellen, így csak a fölényes győzelem mértéke volt a mérkőzés egyetlen kérdése. Végül a nyolcgólos első félideji teljesítményét megfejelve, 11-et dobott a magyar bajnok a harmadik és negyedik negyedben, ami jól mutatja, hogy Varga Zsolt végig élesen tartotta övéit.

Férfi Bajnokok Ligája, B csoport (Duna Aréna):
FTC-Telekom Waterpolo-Waspo Hannover (német) 19-6 (4-0, 4-2, 5-2, 6-2)
a magyar csapat gólszerzői: Vígvári 4, Jaksic, Varga 3-3, Funtulisz, Vámos, Mezei, Constantin-Bicari 2-2, Zalánki 1

(fotó: MTI)

A csoport további mérkőzései:
Barceloneta (spanyol)-Brescia (olasz) 8-6 (1-2, 3-1, 2-0, 2-3)
Dinamo Tbiliszi (georgiai)-Jadran Herceg Novi (montenegrói) 11-8 (2-1, 2-3, 3-0, 4-4)
Az állás: 1. Barceloneta 9 pont (41-19), 2. FTC 6 (37-18), 3. Brescia 6 (31-24), 4. Jadran 3 (22-33), 5. Dinamo Tbiliszi 3 (25-40), 6. Hannover 0 (25-47)