• 2024 04 25

Vereséggel zárta az Eb-t a női kézilabda válogatott

Tizedik helyen zártak a mieink

Norvégia ellen zárta az Európa-bajnokságot a magyar női kézilabda válogatott és a papírformának megfelelően sima vereséget szenvedett a középdöntő zárásaként..

7-1-el kezdte Norvégia a mérkőzést, ami meghatározta a folytatást, nem mintha vérmes reményeink lehettek volna a mérkőzése előtt az Eb egyik esélyesével szemben. A tizedik perc környékén "lépett be" a mérkőzésbe a magyar válogatott és 10-5-ig felzárkózott. Nem tartott sokáig a lendülét, ismét egy 0-4- következett magyar szempontból, ami után nyolc gól volt a mieink hátránya a szünetben. A második félidő azonban más képet mutatott. Az ezúttal fehér mezben játszó magyar válogatott ugyan nem volt képes felzárkózni, ám tudta atartani a lépést erősebb ellenfelével szemben, ami a sorozat során előforduló kevés pozitívum egyike. Összességében azonban, Norvégia döntő fölényben volt a teljes mérkőzést nézve és a 11 gólos győzelme sem túlzó. A mieink így két győzelem mellett négy vereséggel, a tizedik helyen zárták a kontinestornát, és maradt dolga a szakvezetésnek az olimpiai selejtezők előtt.

Női kézilabda Európa-bajnokság, Dánia
Középdöntő, 3. forduló, 2. csoport
Norvégia–Magyarország 32–21 (17–9)
Kolding, zárt kapuk mögött. V: Hrisztidi, Papamateu (görögök)
Norvégia: Silje Solberg – Skogrand 5 (2), Mörk 7 (4), S. Oftedal 1, Brattset 1, Reistad 2, Herrem 5. Csere: Katrine Lunde (kapus), Frafjord, Sanna Solberg 1, H. Löke 2, Arntzen 2, Aune 2, Tomac, M. Jacobsen 1, Breistöl 3. Szövetségi kapitány: Thorír Hergeirsson
Magyarország: Szikora – Faluvégi D. 3, Háfra N., Csiszár-Szekeres, Helembai F. , Kovacsics 7 (1), Márton G. Csere: Bíró B. (kapus), Klujber 5 (2), Szöllősi-Zácsik 1, Tomori 2, Lakatos R. 1, Kácsor, Lukács V., Schatzl Nadine 1, Tóvizi P. 1. Szövetségi kapitány: Danyi Gábor, Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–0. 10. p.: 7–1. 14. p.: 10–5. 21. p.: 14–5. 40. p.: 23–13. 50. p.: 25–18. 54. p.: 27–20
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 5/3

(fotó: mksz.hu)