• 2024 04 25

Németország jobb volt

A sok hiba esélytelenné tette a mieinket

Vereséggel kezdett a középdöntőben a magyar női kézilabda válogatott, miután sok hibával játszva alulmaradt Németország legjobbjaival szemben.

A német válogatott rögtön a mérkőzés elején magához ragadta az irányítást. A mieink 3-2-nél vezettek ugyan, a mérkőzésen utóljára, ám a fehérmezesek egy 7-1-es rohammal jelentős előnyre tettek szert. Ebből a magyarok szívós munkával két gólra csökkentették hátrányukat a szünetre. A fordulás után azonban gyors 0-4 következett a szempontukból, ami megpecsételte a sorsunkat. Hiába igyekezett a magyar válogatott, a rengeteg kihagyott ziccer miatt nem tudott közelebb kerülni riválisához, így vereséggel kezdte a középdöntőt. Románia következik hétfőn 20.30-kor.

Női kézilabda Európa-bajnokság, Dánia
Középdöntő, 2. csoport
Németország – Magyarország 32–25 (13–11)
Kolding, zárt kapuk mögött. V: Christiansen, Hansen (dánok)
Németország: Eckerle – Zapf 2, Smits 4, Behnke 3, Naidzinavicius, Bölk 5, Lauenroth 4. Csere: Roch (kapus), Maidhof 2, Berger 2, Schulze 3, Großmann 1, Grijseels 3, Minevskaja 3 (2). Szövetségi kapitány: Henk Groner
Magyarország: Bíró B. – Lukács V. 4, Klujber 8 (2), Kovacsics , Tóvizi P., Szöllősi-Zácsik 6, Schatzl Nadine 1. Csere: Szikora (kapus), Tomori, Háfra N. 2, Márton G.,Tóth Eszter 1 (1), Helembai F. 3. Szövetségi kapitány: Danyi Gábor, Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 7. p.: 2–3. 11. p.: 5–3. 17. p.: 9–4. 27. p.: 11–10. 36. p.: 17–12. 42. p.: 18–16. 46. p.: 21–20. 52. p.: 25–22. 56. p.: 28–22
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/3

(Fotó: women2020.ehf-euro.com)