• 2024 04 25

Döntőbe jutott a Babos, Mladenovic kettős a Roland Garros-on!

Közel a címvédés

Babos Tímea és Kristina Mladenovic háromjátszmás csata után bejutott a párizsban zajló francia nyílt teniszbajnokság döntőjébe.

A cseh Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova duó a tornán a négy lejátszott mérkőzéséből kétszer az első játszma elveszítése után fordította meg az állást a maga javára. Így indult az elődöntő is. Babosék 2-1-es előnyüknél break-eltek először a játszmában, és bár ezt az előnyt rögtön visszaadták ellenfelüknek, még kétszer nyertek fogadógame-t, így 6-2 és 1-0 állt az eredményjelzőn a magyar, francia kettős javára az nyitó szett után. A cseh kettős meg is rázta magát a folytatásban, mint ahogy azt tette már korábban is, amikor nehezen lendült játékba, és úgy egyenlített, hogy 3-3 után egy játékot engedélyezett Baboséknak. Döntő játszmára került sor, ahol a második kiemelt, címvédő páros rettentően megszenvedett saját adogatásaival, az első játékot csak két break-labdát hárítva 15.! labdamenetre tudta behúzni. A cseh kettős magabiztosan adogatott és 15-re nyerte a második game-t. A harmadik játékban Babosék megint break-labdát hárítva nyertek, a negyedikben a csehek megint simán. 2-2-nál azonban már nem sikerült tartani az aggresszívan fogado Kreicikováékat, akik így előnybe kerültek. A szett megnyerésének kulcsa most következett el Mladenovic-ék számára, amikor egyből visszavették a break előnyt és egyenlítettek. Ezzel visszanyerte magabiztosságát a második kiemelt és 5-4-nél mérkőzéslabdához jutott, ezt azonban a rivális még hárítani tudta. 6-5-nél, ismét fogadó pozícióban, hihetetlen izgalmak közepedte Babosék az 5.! meccslabdát tudták beütni végül, és így a maratoni játék 17. labdameneténél nyerték meg a kiegyenlített csatát. A döntőben Babos Tímea és Kristina Mladenovic az első kiemelt Hsieh, Stichova párost búcsúztató chilei Alexa Guarachi és az amerikai Desirae Krawczyk alkotta duó ellen kísérelheti meg a címvédést vasárnap 11:30-kor.

Francia nyílt teniszbajnokság, Roland Garros, női páros elődöntő:

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia) - Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova (cseh) 6:2, 4:6, 7:5

(fotó: babostimea.hu, fb/Roland Garros)