• 2024 04 18

A Babos, Mladenovic duó magabiztosan jutott nyolc közé Párizsban!

Négy game-t vesztett a címvédő

A nyolc közé jutás volt a tét a női párosok versenyében a Babos Tímea, Krisztina Mladenovic kettősnek a francia nyílt teniszbajnokságon.

És a nyolc legjobb közé kicsivel több mint egy óra alatt jutott be a magyar, francia kettős. Az Andreea Mitu, Patricia Maris Tig román kettős 5--0-ás hátránynál nyerte az első játékot a mérkőzésen, aztán egy break-váltás után Babosék megnyerték az első játszmát. A folytatásban sem termett sok babér keleti szomszédunk párosának, akik a második szettben, 2-1-es hátránynál ismét adogatójátékot vesztettek. Ezt az elsőnyt a címvédő meg is tartott a mérkőzés végéig, amit végül második meccslabdáját értékesítve nyert meg. Magabiztos győzelmével a második kiemelt Babos, Mladenovic páros a negyeddöntőbe jutott, ahol a Kostyuk, Sasnovich ukrán, fehérorosz duóval találkozik.

Francia nyílt teniszbajnokság, Roland Garros, női páros, 3. forduló, nyolcaddöntő:

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia) - Andreea Mitu, Patricia Maria Tig (román) 6:2, 6:3