• 2020 01 24

Eredménymaraton 20

Az első hét minden fontos eredménye egy helyen

Miközben a férfi kézilabdázók és a vízilabda csapataink az Európa-bajnokságra készülnek, megkezdődött a teniszidény és folytatódtak a hazai bajnokságok

Kézilabda: Barátságos válogatott mérkőzés: Magyarország-Csehország 27-24 (14-10), illetve Magyarország-Csehország 22-31 (zárt kapuk mögött)

Női EHF Kupa, csoportkör, 1. forduló, A csoport: Kastamonu Belediyesi GSK (török)-DVSC Schaeffler 30-31 (17-15)

C csoport, 1. forduló: Érd HC-Odense HB (dán) 27-28 (12-12)

B csoport: Siófok KC-Köbenhavn HB (dán) 36-23 (17-13)

Női NB I: MTK Budapest-Győri Audi ETO KC 25-31, Alba Fehérvár KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 17-25, Győri Audi ETO KC-Dunaújvárosi Kohász KA 30-19 

A tabella:
1. Győri Audi ETO KC                         13 13 - - 422-301 26 pont
2. FTC-Rail Cargo Hungaria                 11 8 2 1 346-274 18
3. Siófok KC                                      11 8 1 2 359-253 17
4. Érd HC                                          11 8 - 3 355-291 16
5. DVSC Schaeffler                             11 7 2 2 335-301 16
6. Váci NKSE                                     11 5 2 4 306-303 12
7. Dunaújvárosi Kohász KA                  11 4 2 5 270-283 10
8. Alba Fehérvár KC                            11 4 1 6 270-319 9
9. MTK Budapest                                12 4 1 7 315-371 9
10. Kisvárda Master Good SE               11 3 2 6 269-291 8
11. Szombathelyi KKA                          12 3 1 8 300-360 7
12. Motherson-Mosonmagyaróvár          11 2 1 8 265-315 5
13. Békéscsabai Előre NKSE                  11 1 1 9 287-330 3
14. Szent István SE                              11 - 2 9 274-381 2

Kosárlabda: 

Férfi NB I: Kaposvári KK-DEAC 92-94 (31-21, 19-31, 19-26, 23-16), KTE-Duna Aszfalt - Atomerőmű SE 99-105 (25-23, 19-31, 22-23, 33-28)

Sopron KC-Jászberényi KSE 91-66 (24-19, 25-21, 16-16, 26-10), Naturtex-SZTE-Szedeák - PVSK-Veolia 72-84 (16-29, 16-12, 26-14, 14-29)

OSE Lions-Egis Körmend 71-72 (23-9, 18-19, 18-17, 12-27), Zalakerámia ZTE KK - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 89-98 (17-27, 26-27, 19-23, 27-21)

Alba Fehérvár-Szolnoki Olajbányász 90-89 (30-20, 21-25, 22-20, 17-24)

    A tabella:
 1. Falco-Vulcano Energia KC Szombathely            14 13   1  1201-1022  27 pont
 2. Egis Körmend                                                14 11   3  1186-1036  25
 3. Atomerőmű SE                                               14 10   4  1184-1114  24
 4. Szolnoki Olaj KK                                             14  9   5  1143-1081  23
 5. Alba Fehérvár                                                 14  8   6  1272-1226  22
 6. DEAC                                                             14  8   6  1168-1156  22
 7. KTE-Duna Aszfalt                                            14  7   7  1119-1163  21
 8. PVSK-VEOLIA                                                  14  7   7  1177-1239  21

Női NB I: Sopron Basket - NKE-FCSM Csata 94-63 (23-20, 31-21, 18-11, 22-11), 

ZTE Női Kosárlabda Klub-VBW CEKK Cegléd 96-63 (24-19, 30-15, 17-14, 25-15), Aluinvent DVTK - Uni Győr MÉLY-ÚT 89-64 (25-13, 20-14, 27-15, 17-22)

Sopron Basket - TFSE-MTK 105-73 (27-18, 24-28, 23-17, 31-10), ELTE BEAC Újbuda - PINKK-Pécsi 424 79-85 (25-17, 18-24, 16-16, 15-17, 5-11) - hu.

Vasas Akadémia - NKE-FCSM Csata 72-76 (16-30, 21-13, 18-18, 17-15)

A tabella:
 1. Sopron Basket                       14 13   1  1192- 838  27 pont
 2. NKE-FCSM Csata                    14 11   3  1134-1036  25
 3. Atomerőmű KSC Szekszárd     13 10   3  1044- 821  23
 4. Aluinvent DVTK                      13 10   3  1062- 899  23
 5. ZTE Női Kosárlabda Klub         14  8   6  1028- 981  22
 6. TFSE-MTK                              14  7   7  1096-1125  21
 7. Uni Győr MÉLY-ÚT                   14  6   8   994- 984  19
 8. PEAC-Pécs                              13  6   7   971- 976  19
 9. VBW CEKK Cegléd                   14  5   9   947-1087  19
10. Vasas Akadémia                     14  4  10  1016-1134  18
11. PINKK-Pécsi 424                     14  1  13   873-1223  15
12. ELTE BEAC Újbuda                 13  1  12   815-1068  14
 9. OSE Lions                              14  6   8  1112-1104  20
10. Zalakerámia ZTE KK               14  6   8  1157-1195  20
11. Kaposvári KK                         14  5   9  1115-1107  19
12. Sopron KC                            14  5   9  1087-1118  19
13. Naturtex-SZTE-Szedeák         14  2  12  1135-1282  16
14. Jászberényi KSE                      14  1  13   958-1171  15

Vízilabda: 

Felkészülési torna, Cuneo: Magyarország-Egyesült Államok 15-10 (1-3, 5-1, 4-5, 5-1), a magyar csapat gólszerzői: Varga Dé., Manhercz 4-4, Zalánki 3, Sedlmayer 2, Mezei, Erdélyi 1-1 

Magyarország-Görögország 10-5 (3-3, 3-0, 2-0, 2-2), a magyar csapat gólszerzői: Jansik Sz., Erdélyi, Vámos 2-2, Manhercz, Mezei, Pohl, Angyal 1-1

Olaszország-Magyarország 14-14 (1-3, 5-2, 3-4, 5-5), a magyar csapat gólszerzői: Varga D., Vámos, Zalánki 3-3, Erdélyi, Pohl 2-2, Sedlmayer
  

    A végeredmény: 1. Magyarország 7 pont (39-29), 2. Olaszország 7 (35-30), 3. Egyesült Államok 3, 4. Görögország 0.          

Női felkészülési torna, Dunaújváros: Magyarország-Franciaország 21-5 (5-4, 5-0, 4-1, 7-0), a magyar csapat gólszerzői: Szilágyi, Gurisatti 5-5, Parkes 3, Keszthelyi, Gyöngyössy, Vályi 2-2, Antal D., Máté Zs. 1-1 

Magyarország-Kína 16-7 (4-2, 4-1, 4-1, 4-3), a magyar csapat gólszerzői: Keszthelyi 4, Szilágyi, Garda 3-3, Leimeter 2, Gyöngyössy, Illés, Vályi, Gurisatti 1-1

Jégkorong

EBEL (Osztrák Liga): Vienna Capitals (osztrák)-Hydro Fehérvár AV19 8-2 (4-0, 2-1, 2-1), a Fehérvár gólszerzői: Girard (33.), Campbell (50.)

Hydro Fehérvár AV19-HC Orli Znojmo (cseh) 4-0 (0-0, 2-0, 4-0), a Fehérvár gólszerzői: Kuralt (24.), Reisz (25.), Erdély (41.), Campbell (54.)

EHC Liwest Black Wings Linz (osztrák)-Hydro Fehérvár AV19 8-4 (3-1, 3-1, 2-2), a Fehérvár gólszerzői: Timmins (12., 47.), Kuralt (39.), Kiss R. (46.),

Szlovák, Tipsport Liga: MAC Újbuda-HC Kosice 4-3-hosszabbítás után, 

Erste Liga: UTE-Gyergyói HK (román) 2-3 (1-2, 0-0, 1-0, 0-0, 0-1) - szétlövéssel, Hokiklub Budapest - Schiller-Vasas HC 8-3 (2-1, 2-1, 4-1), FTC-Telekom - DEAC 5-1 (2-1, 1-0, 2-0), Sport Club Csíkszereda (román)-Fehérvári Titánok 8-5 (4-1, 2-2, 2-2), 

Corona Brasov (román)-Fehérvári Titánok 11-3 (3-0, 4-1, 4-2)

Schiller-Vasas HC - Gyergyói HK (román) 3-1 (0-0, 0-0, 3-1), Corona Brasov (román)-Sport Club Csíkszereda (román) 5-2 (0-1, 4-1, 1-0), 
Hokiklub Budapest-UTE 7-2 (1-1, 4-0, 2-1)

Magyar Kupa, negyeddöntő: MAC Újbuda-DEAC 3-2 (2-1, 1-0, 0-1), továbbjutott: a MAC kettős győzelemmel, 8-4-es összesítéssel.

női U18-as vb, Divízió I/A: Magyarország - Dánia 2-1-szétlövés után, Magyarország-Franciaország 4-1

Tenisz: 

WTA-torna Sencsen, selejtező 1. forduló: Babos Tímea - Kaja Juvan (szlovén) 7:5, 6:4,

2. forduló: Margarita Gaszparjan (orosz) - Babos Tímea :3, 6:7 (3-7), 6:3

ATP-torna Doha, selejtező, 1. forduló: Fucsovics Márton - Jegor Geraszimov (fehérorosz) 6:4, 1:6, 6:3

2. forduló: Fucsovics Márton - Jiri Vesely (cseh) 4:6, 6:1, 6:4

Gyorskorcsolya:

Sprint országos bajnokság: férfiak: 1. Bejczi Botond (SST) 155,840 pont, 2. Dieterle Fábián (TTKE) 159,665, 3. Dékány Bence (SZKE) 164,345
    nők: 1. Nagy Alexandra (BSSE) 180,615 pont, 2. Vancsó Rebeka (TDKE) 191,135, 3. Mercs Abigél (SST) 191,290

Röplabda:

Férfi Extraliga: Magyar utánpótlás-válogatott - Pénzügyőr SE 0-3 (-13, -22, -20)

 Magyar utánpótlás-válogatott - Vegyész RC Kazincbarcika 0-3 (-12, -16, -18)