• 2024 04 25

Magabiztos kezdés

Öt góllal nyert a magyar futsal-válogatott Eb-selejtezőn

A futsal Eb-selejtezők első körében kilenc csoportban küzdenek a csapatok. A "magyar csoport" küzdelmeinek Litvánia ad otthont.

A magyar válogatott nem titkoltan azzal a céllal utazott el Litvániába, hogy megnyerje Eb-selejtező csoportját, és ezzel kvalifikálja magát a jövőre kezdődő Eb-selejtező csoportkörbe. A papírforma alapján a mieink a legkönnyebb ellenféllel szemben kezdték meg a tornát, az északírek ugyanis csupán néhány éve indították el válogatottjukat, amelynek a szerdai volt története első tétmérkőzése. A magyar válogatott így a várakozásoknak megfelelően a meccs elejétől kezdve dominálni tudott, többnyire az északírek térfelén zajlott a játék, és bár az ellenfél lelkesen és keményen védekezett, a mieink 4 perc után megszerezték a vezetést. Sőt újabb négy perc után már 4-0 volt ide, ám dudaszóig szépíteni tudtak az észak-írek. A második húsz perc magyar kapufával kezdődött, azonban észak-ír góllal folytatódott. Időkéréssel próbálta felrázni csapatát Turzó József. Használt a kis pihenő és az edzői tanács. Nem sokkal később visszaállították a háromgólos különbséget a mieink, és a hátralévő időben ezt további gólokkal megtoldva, magabiztosan nyerték első meérkőzésüket.

Futsal Európa-bajnoki selejtező, első szakasz, Jonava, Litvánia:

Magyarország - Észak-Írország 7-2 (4-1)

Gólszerzők: Glenholmes (öngól) 4', Nagy 10', Pál 11', Rábl 18', Horváth 28', 37', Dávid 34', illetve: Taylor 18', Millar 25'

Magyarország: Alasztics Marcell (k), Dávid Richárd, Horváth Norbert, Szabó Péter, Nagy Imre, Tatai József, Vas Ádám, Rábl János, Pál Patrik, Dróth Zoltán, Sásdi Bálint (k), Hajmási Milán, Siska Gergő

Észak-Írország: Matthew Mcerlain (k), John Gibson, Ryan Dabbs, Adam Barr, Scott Gunn, Conor Glenholmes, Christopher Donnelly, Connor Millar, Darius Roohi, Philip Irvine (k), Joshua Lowry, Craig Taylor, Jordan Wilson, Conor Kernohan