• 2024 04 20

Fucsovics bravúrgyőzelme Melbourne-ben

Shapovalov az áldozata a magyar remek adogatójátékának az év első Grand Slam tornáján

Fucsovics Márton a Margaret Court Aréna mai nyitómérkőzésén nagyszerű tenisszel verte az Ausztrál Nyílt Teniszbajnokságon a torna 13. kiemeltjét, a kanadai Denis Shapovalovot .

A 27 éves magyar teniszező már a mérkőzés első játékában elvette ellenfele adogatását, és mivel ezt megismételte a szett utolsó game-jében, keretbe foglalta a 6-3-as első játszmát. A folytatásban feljavult az ATP13. kanadai és rövidítésig fej-fej mellett haladtak a felek. A tie break-ben 7-6-nál Fucsovics játszmalabdához jutott, ám ellenfele hárította azt, majd zsinórban szerzett három ponttal kiegyenlítette a szettarányt. Ez azonban Fucsovicsnak "tett jót", ugyanis a harmadik játszmában ellenállhatatlan teniszt mutatott be, egyetlen játékot engedélyezett a sok ki nem kényszerített hibát vétő Shapovalovnak, és ismét előnybe került. A negyedik játszma a második forgatókönyve szerint alakult, legalábbis, ami a 6-6-os állást és a rövidítést illeti, ugyanis ott már a magyar nem "kegyelmezett", és bravúros teljesítményének köszönhetően a második fordulóba jutott Melbourne-ben. A következő körben a tavalyi U21-es világbajnokság 18 éves olasz győztese, Jannik Sinner vagy a selejtezőből főtáblára került ausztrál Max Purcell áll majd vele szemben.

Australian Open, Melbourne, férfi egyes, 1. forduló (a 64 közé jutásért):

Fucsovics Márton (67.) - Denis Shapovalov (kanadai, 13.) 6:3, 6:7 (7-9), 6:1, 7:6 (7-3)