• 2024 03 28

Hosszú és Késely pekingi aranyai

A nap legfontosabb sporthírei - 01.18.

Balázs Attila győzelme Bankokban, úszósikerek Pekingben - többek közt erről szólt a szombat.

Úszás: Hosszú Katinka és Késely Ajna is nyert egy-egy aranyérmet szombaton a Pekingben zajló, Úszó Bajnokok Sorozata második állomásának nyitónapján. Hosszú Katinka 200 méter háton, míg Késely Ajna 400 méter gyorson bizonyult a legjobbnak, ebben a számban Kapás Boglárka második lett.
Kenderesi Tamás 200 méter pillangón ezüstérmet nyert, míg Kozma Dominik 200 méter lett harmadik.
Az 1,2 millió dollár összdíjazású eseményre, a FINA hívja meg a sportág legjobbjait, ahol számonként mindössze négyen indulnak. A sorozat első versenyét egy hete rendezték Sencsenben.

Kézilabda: A Debrecen házigazdaként 26-19-re kikapott a német Thüringer HC csapatától a női kézilabda EHF Kupa csoportkörének harmadik fordulójában, szombaton.  A Debrecen legeredményesebb játékosa Bulath Anita volt négy góllal. A túloldalon Beate Scheffknecht nyolcszor volt eredményes.
A két győzelemmel és egy vereséggel álló DVSC jövő vasárnap a Thüringer HC otthonában folytatja szereplését a csoportkörben.

Az A csoport állása: 1. Thüringer HC 6 pont, 2. Debrecen 4, 3. Kastamonu Belediyesi GSK (török) 2, 4. DHK Baník Most (cseh) 0

B csoport: Siófok KC-Podravka Koprivnica (horvát) 30-30, a Siófok legeredményesebb játékosa Kobetic volt, aki 15 lövésből hat gólt szerzett.
A két győzelemmel és egy döntetlennel álló Siófok jövő vasárnap a Podravka Koprivnica otthonában folytatja szereplését a csoportkörben.
A C csoportban az Érd HC hazai pályán 29-24-re legyőzte a lengyel bajnok MKS Lublint, amelyhez a következő fordulóban utazik.  Az Érd legeredményesebb játékosa a cseh Marketa Jerabkova volt hét góllal. Az Érd egy győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel áll csoportjában.

Tenisz: Balázs Attila megnyerte a Bangkokban rendezett keménypályás férfi challenger-tenisztornát. A világranglista 128. álló magyar szombaton az orosz Aszlan Karacevvel játszott, akit három szettben 7:6 (7-5), 0:6, 7:6 (8-6) arányban győzött le. A 31 éves Balázs negyedik challenger-döntőjében második diadalát aratta, eddigi legnagyobb sikere tavaly júliusban az umagi ATP-finálé volt.

Labdarúgás, felkészülési mérkőzések: Debreceni VSC–Universitatea Cluj (Kolozsvár, román II. o.) 5–1

Autó-motor sport: A Kovács, Czeglédi, Ács kaminos trió az 5. helyen ért célba az Africa Race tereprali viadal 10. szakaszán, ezzel összetettben továbbra is vezet. A másikd magyar egység a Fazekas, Horn, Csákány összetételű csapat a második helyen áll.

Vízilabda: A házigazda magyar válogatott 26-0-ra legyőzte a máltai csapatot, így jobb gólkülönbségének köszönhetően - a világbajnoki ezüstérmes spanyolokat megelőzve - megnyerte a C csoportot, és közvetlenül a negyeddöntőbe jutott a Duna Arénában zajló vízilabda Európa-bajnokság férfi tornáján.

Jégkorong, Magyar Kupa, elődöntők: FTC-Telekom - MAC Újbuda 1-0 (1-0, 0-0, 0-0), Hydro Fehérvár AV19-DVTK Jegesmedvék 6-2 (0-1, 2-1, 4-0)

Kosárladba, női NB I: ELTE BEAC Újbuda - NKE-FCSM Csata 68-81, Aluinvent DVTK-ZTE Női Kosárlabda Klub 87-82, PEAC-Pécs - Vasas Akadémia 92-91 hu, TFSE-MTK - VBW CEKK Cegléd 85-62, férfi NB1: Kaposvári KK - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 78-98, OSE Lions - Zalakerámia ZTE KK 104-115, Sopron KC-DEAC 98-85, Jászberényi KSE-Atomerőmű SE 83-95