• 2024 03 29

Győzelem és első hely a csoportban

A női vízilabda-válogatott legyőzte Görögországot

A házigazda magyar válogatott 13-10-re legyőzte a legutóbbi kontinensviadalon ezüstérmes görög csapatot a Duna Arénában zajló vízilabda Európa-bajnokság női tornájának pénteki negyedik fordulójában, ezzel eldőlt, hogy a vasárnapi, szerbek elleni zárófordulós mérkőzés eredményétől függetlenül csoportelsőként kap ellenfelet a negyeddöntőben.

Aki győz, megnyeri a csoportot és elvileg a könnyebb ágra kerül, de mindenképpen szabad útja lesz a legjobb négy közé. Ez volt a tétje a fehér sapkás magyar női vízilabda-válogatott görögök elleni mérkőzésének. Azonban a keddi oroszok elleni végtelenül kiélezett meccshez képest fontos különbségek is történtek, ami nem volt mindegy. Hasonló volt, hogy a mieink vezettek a találkozó elején, de ez az előny elolvadt. Az első negyed végén 4-4-re állt a meccs. A második nyolc percet viszont már 4-2-re megnyerte Bíró Attila csapata. Amihez kellett, hogy a görögök 10 percig képtelenek voltak betalálni a magyar kapuba. A döntő viszont a harmadik negyed volt. Ebben ugyan csak két gólt dobott a hazai gárda, viszont egyet sem kapott. Ezzel pedig négy gólos előnyt épített ki magának, amelyet biztosan tartott meg a találkozó utolsó negyedében is. Még úgy is, hogy Keszthelyi idő előtt kipontozódott. Garda Krisztina négy gól dobott a meccsen, Gangl remek védései pedig mind-mind hozzájárultak a 13-10-es sikerhez.

Európa-bajnokság (Duna Aréna):
nők, csoportkör, 4. forduló:
A csoport:
Magyarország-Görögország 13-10 (4-4, 4-2, 2-0, 3-4)

Duna Aréna, v.: Margeta (szlovén), Zwart (holland)
gólszerzők: Garda 4, Parkes 3, Illés, Leimeter 2-2, Gurisatti, Vályi 1-1, illetve Plevritu 3, Xenaki, Kocia 2-2, Avramidu, Cukala, Ninu 1-1

Magyarország: Gangl - Vályi, Garda, Gurisatti, Parkes, Keszthelyi, Máté - cserék: Szilágyi, Illés, Leimeter, Gyöngyössy, Rybanska