• 2020 01 24

Éves Versenynaptár - 2020

Ez vár a sportrajongókra 2020-ban

Az év két legfontosabb sporteseménye idén az olimpiai és a labdarúgó Európa-bajnokság. De az út, ami Tokióba vezet, és ami utána következik is nagyon érdekesnek ígérkezik. Érdemes tehát végigböngészni, hogy mi vár a sportrajongókra 2020-ban.

január:
1. Síugró Négysáncverseny 2. állomása, Garmisch-Partenkirchen
4. Síugró Négysáncverseny 3. állomása, Innsbruck
4-6. Női vízilabda felkészülési torna, Dunaújváros (Magyarország, Görögország, Franciaország, Kína)
5-17. Dakar-rali, Szaúd-Arábia
6. Síugró Négysáncverseny 4. állomása, Bischofshofen
9-22. Téli ifjúsági olimpia, Lausanne
9-26. Olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda Európa-bajnokság, Svédország-Norvégia-Ausztria
10-12. Gyorskorcsolya Európa-bajnokság, Heerenveen
12-26. Vízilabda olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság, Duna Aréna
14-15. Úszó Bajnokok Sorozata, 1. állomás, Sencsen
18-20. Úszó Bajnokok Sorozata, 2. állomás, Peking
19. X-Trial ügyességi motoros világbajnoki futam, Budapest
20-II. 2. Ausztrál nyílt teniszbajnokság, Melbourne
20-26. Műkorcsolya és jégtánc Európa-bajnokság, Graz
22-26. Asztalitenisz csapat olimpiai kvalifikációs torna, Gondomar (Portugália)
24-26. Rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság, Debrecen
25. Labdarúgó NB I, tavaszi rajt
26. Monte-Carlo rali, a világbajnokság 1. versenye, Monte-Carlo
29-II. 2. Nemzetközi fedettpályás öttusaverseny, Budapest


február:
I. 20-2. Ausztrál nyílt teniszbajnokság, Melbourne
I. 29-2. Nemzetközi fedettpályás öttusaverseny, Budapest
1-2. Tollaslabda magyar bajnokság, Pécs
2. 54. Super Bowl, Miami
6-9. Jégkorong, férfi olimpiai selejtezőtorna, Nottingham
6-9. Karate, kadét, junior és U21-es Eb, Budapest
8-9. Asztalitenisz, Európa Top 16, Montreux
10-16. Birkózó Európa-bajnokság, Róma
11. Férfi vízilabda világliga, 3. forduló, Franciaország-Magyarország
11-16. Tollaslabda, egynemű csapat Európa-bajnokság, Liévin
12-23. Sílövő-világbajnokság, Antholz-Anterselva
13-16. Távonkénti gyorskorcsolya-világbajnokság, Salt Lake City
16. Svéd-rali, a világbajnokság 2. versenye, Torsby
18-23. Asztalitenisz World Tour-verseny, Budapest
20. Férfi kosárlabda Európa-bajnoki selejtező, Magyarország-Szlovénia
22. Férfi vízilabda Eurokupa, elődöntő, első mérkőzés, Brescia-Eger
22-23. Evezős ergométeres ob, Székesfehérvár
23. Férfi kosárlabda Európa-bajnoki selejtező, Ukrajna-Magyarország
25-III. 1. Olimpiai kvalifikációs légfegyveres Európa-bajnokság, Wroclaw
28-III. 1. Összetett gyorskorcsolya-világbajnokság, Hamar
29-III. 1. Asztalitenisz országos bajnokság, később kijelölendő helyszínen (kkh.)

március:
II. 28-1. Összetett gyorskorcsolya-világbajnokság, Hamar
II. 29-1. Asztalitenisz országos bajnokság, kkh.
3. Labdarúgó Nemzetek Ligája sorsolása, Amszterdam
4. Férfi vízilabda Eurokupa, elődöntő, visszavágó, Eger-Brescia
6-7. Tenisz Davis Kupa, osztályozó, Magyarország-Belgium
6-8. WestEnd férfi és női párbajtőr Grand Prix
8. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Katari Nagydíj, Losail
8-15. Női vízilabda olimpiai kvalifikációs torna, Olaszország
12. Meggyújtják a tokiói olimpia lángját, Olümpia
13-14. Öttusa országos bajnokság, Budapest
13-15. Fedettpályás atlétikai világbajnokság, Nancsing
13-15. Rövidpályás gyorskorcsolya világbajnokság, Szöul
13-19. Olimpiai kvalifikációs vitorlázó világkupa, Genova
13-23. Európai olimpiai kvalifikációs ökölvívótorna, London
14-22. Női curling-világbajnokság, Prince George
15. Forma-1, Ausztrál Nagydíj, Melbourne
15. Mexikó-rali, a világbajnokság 3. versenye, León
15-IV. 05. Sakk világbajnokjelölti torna, Jekatyerinburg
16-22. Műkorcsolya- és jégtánc-világbajnokság, Montreal
17. Férfi vízilabda világliga, negyeddöntő
18-22. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, a negyeddöntőbe jutásért, 1. mérkőzések
19-22. Európai olimpiai kvalifikációs birkózóverseny, Budapest
19-22. Sírepülő-világbajnokság, Planica
20-22. Női kézilabda olimpiai kvalifikációs torna, Győr
20-22. Női torna csapatbajnokság, 1. forduló, Kiskunfélegyháza
20-22. Gerevich-Kovács-Kárpáti férfi kard világkupaverseny, Budapest
22-29. Asztalitenisz csapat-világbajnokság, Puszan (Koreai Köztársaság)
22-29. Férfi vízilabda olimpiai kvalifikációs torna, Rotterdam
22. Forma-1, Bahreini Nagydíj, Szahír
22. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Thaiföldi Nagydíj, Buriram
25-26. Női kézilabda Európa-bajnoki selejtező, 3. forduló, Magyarország-Montenegró, kkh.
25-29. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, a negyeddöntőbe jutásért, visszavágók
26. Labdarúgó Eb-pótselejtező: Bulgária-Magyarország
28. Férfi torna országos bajnokság, Budapest
28-29. Női kézilabda Európa-bajnoki selejtező, 4. forduló, Montenegró-Magyarország, kkh.
28-IV. 5. Férfi curling-világbajnokság, Glasgow
31. Labdarúgó Eb-pótselejtező, döntők
31-IV. 10. Jégkorong, női A csoportos világbajnokság, Halifax és Truro
Teremíjász országos bajnokság, később kijelölendő időpontban és helyszínen


április:
III. 28-5. Férfi curling-világbajnokság, Glasgow
III. 31-10. Jégkorong, női A csoportos világbajnokság, Halifax és Truro
3-4. Szinkronkorcsolya-világbajnokság, Lake Placid
3-5. Női kézilabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzések
4-12. Súlyemelő Eb, Moszkva
5. Forma-1, Vietnami Nagydíj, Hanoi
5. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Egyesült Államok Nagydíja, Austin
8-12. Asztalitenisz, európai egyéni olimpiai kvalifikációs torna, Moszkva
9-10. Női torna országos bajnokság, Budapest
10-12. Női kézilabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók
13-20. Női tenisz Fed Kupa-döntő, Budapest
17. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Doha
17-19. Férfi kézilabda olimpiai selejtezőtornák, Franciaország-Németország-Norvégia
18. V4 országúti kerékpárverseny magyarországi szakasza
18-19. Európai olimpiai zónakvalifikációs vívóverseny, Madrid
18-25. Vegyespáros curling-világbajnokság, Kelowna
19. Forma-1, Kínai Nagydíj, Sanghaj
19. Chile-rali, a világbajnokság 4. versenye
19. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Argentin Nagydíj, Termas de Río Hondo
20. Boston Marathon
20-26. Férfi tenisztorna, Budapest
21-26. Tollaslabda Európa-bajnokság, Kijev
24-26. 3x3-as olimpiai kvalifikációs kosárlabdatorna, Budapest
25-26. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzések
26. London Marathon
27-V. 3. Jégkorong, divízió I/A világbajnokság, Ljubljana
27-29. Evezés, kontinentális olimpiai kvalifikációs verseny, Varese
29-V. 1. Kajak-kenu válogatóverseny, Szeged
29-V. 3. Öttusa világkupaverseny, Budapest
30-V. 3. Olimpiai világkvalifikációs birkózóverseny, Szófia
30-V. 3. Olimpiai kvalifikációs női torna Európa-bajnokság, Párizs

május:
IV. 27-3. Jégkorong, divízió I/A világbajnokság, Ljubljana
IV. 29-3. Öttusa világkupaverseny, Budapest
IV. 29-1. Kajak-kenu válogatóverseny, Szeged
IV. 30-3. Olimpiai kvalifikációs női torna Európa-bajnokság, Párizs
1-3. Olimpiai kvalifikációs cselgáncs Európa-bajnokság, Prága
2. Férfi torna csapatbajnokság, 1. forduló, Budapest
2-3. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók
2-3. Női kézilabda EHF Kupa, döntő, 1. mérkőzés
2. Duatlon, sprint távú országos bajnokság, Balatonboglár
3. Forma-1, Holland Nagydíj, Zandvoort
3. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Spanyol Nagydíj, Jerez
3. Argentin-rali, a világbajnokság 5. versenye
3. Duatlon, vegyes váltó országos bajnokság, Balatonboglár
6-7. Kajak-kenu európai olimpiai pótkvalifikációs verseny, Racice
8-10. Kajak-kenu világkupaverseny, Racice
8-10. és 14-16. Aerobik világbajnokság, Baku
8-10. Darts PDC European Tour sorozat, Érd Aréna
8-16. Vitorlázó Finndingi-világbajnokság, Palma de Mallorca
8-20. Koronglövő Európa-bajnokság, Châteauroux
8-24. Jégkorong-világbajnokság, Zürich és Lausanne
9-10. Női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntő, Budapest
9-10. Női kézilabda EHF Kupa, döntő, visszavágó
9-10. Triatlon, vegyes váltó olimpiai kvalifikációs verseny, Csengtu
9. Rögbi, Európai Nemzetek Kupája-sorozat első konferencia északi csoport, Luxemburg-Magyarország
9-31. Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny, az első három szakasz Magyarországon
10. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Kína
10. Forma-1, Spanyol Nagydíj, Barcelona
11-17. Úszó Európa-bajnokság, Budapest
13-17. Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny
13-24. Olimpiai világkvalifikációs ökölvívótorna, Párizs
14-16. Aerobic világbajnokság, Baku
14-17. Hegyikerékpáros Európa-bajnokság, Graz
15-17. Kajak-kenu maratoni országos bajnokság, Győr
15-17. Kajak-kenu olimpiai kvalifikációs szlalom Európa-bajnokság, Lee Valley (Nagy-Britannia)
16. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Sanghaj
16. Férfi és női röplabda Bajnokok Ligája döntő, Berlin
16. Rögbi, Európai Nemzetek Kupája-sorozat első konferencia északi csoport, Magyarország-Svédország, Budapest
16-17. Ritmikus gimnasztika országos bajnokság, Törökbálint
16-17. Kézilabda férfi és női Magyar Kupa négyes döntő, Budapest
17. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Francia Nagydíj, Le Mans
17-19. Evezés, olimpiai pótkvalifikációs verseny, Luzern
17-28. Európai olimpiai kvalifikációs puska, pisztoly verseny, Plzen
17-30. Sakk Európa-bajnokság, Maribor
18-24. Műugró Európa-bajnokság, Budapest
18-24. Íjász Európa-bajnokság, Antalya
18-24. Ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság, Kijev
19-22. Tájékozódási futó ifjúsági Európa-bajnokság, Salgótarján
20. Labdarúgó Magyar Kupa-döntő
20-24. Nyíltvízi úszó Európa-bajnokság, Budapest
20-24. Szinkronúszó Európa-bajnokság, Budapest
21. Férfi kézilabda NB I, döntő, 1. mérkőzés
21-24. Olimpiai kvalifikációs ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság, Kijev
21-24. Kajak-kenu végső olimpiai kvalifikációs regatta, egyben világkupaverseny, Duisburg
23-24. Férfi kézilabda EHF Kupa négyes döntő, kkh.
23-28. Férfi vízilabda világliga, Szuperdöntő
23-VI. 14. Férfi és női röplabda Európa-liga, arany és ezüst divízió
23. Triatlon, klubcsapat országos bajnokság, Tiszaújváros
24. Forma-1, Monacói Nagydíj, Monte-Carlo
24. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Stockholm
24. Férfi kézilabda NB I, döntő, visszavágó
24. Női labdarúgó Bajnokok Ligája, döntő, Bécs
24. Portugál-rali, a világbajnokság 6. versenye
24-VI. 7. Francia nyílt teniszbajnokság, Párizs
25-31. Öttusa-világbajnokság, Hsziamen (Kína)
27. Labdarúgó Európa-liga, döntő, Gdansk
27-28. Női kézilabda Európa-bajnoki selejtező, 5. forduló, Litvánia-Magyarország, kkh.
27-31. Olimpiai kvalifikációs férfi torna Európa-bajnokság, Baku
28. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Róma
28-31. Asztalitenisz, világ egyéni olimpiai kvalifikációs torna, Doha
29-31. Akrobatikus torna világbajnokság, Genf
29-31. Kajak-kenu válogatóverseny, Szeged
30. Labdarúgó Bajnokok Ligája, döntő, Isztambul
30-31. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntő, Köln
31. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Olasz Nagydíj, Mugello
31. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Rabat
31. Női kézilabda Európa-bajnoki selejtező, 6. (utolsó) forduló, Magyarország-Olaszország, kkh.


június:
V. 23-14. Férfi és női röplabda Európa-liga, arany és ezüst divízió
1-14. Női sakk Európa-bajnokság, Mamaia
3. Triatlon, vegyes váltó országos bajnokság, Lengyeltóti
4-7. Kajak-kenu Európa-bajnokság, Bascov (Románia)
5-7. Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, nyolcas döntő
5-7. Evezés, Európa-bajnokság, Poznan
7. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Eugene
7. Forma-1, Azeri Nagydíj, Baku
7. Szardínia-rali, a világbajnokság 7. versenye
7. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Katalán Nagydíj, Barcelona
11. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Oslo
12-14. Olimpiai kvalifikációs cselgáncs Grand Prix, Budapest
12-VII. 12. Labdarúgó Európa-bajnokság, részben Budapesten
12-VII. 12. Labdarúgó Copa America, Argentína és Kolumbia
13. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Párizs
13. Triatlon, közép távú országos bajnokság, Keszthely
14. Forma-1, Kanadai Nagydíj, Montreal
16-18. Kajak-kenu válogatóverseny, Szeged
16-21. Vívó Európa-bajnokság, Minszk
17-18. Női vízilabda LEN Kupa, négyes döntő
20. vagy 21. Országúti kerékpáros országos bajnokság, kkh.
20-21. Triatlon, sprint távú országos bajnokság, Baja
20-21. Röplabda Európa-liga, arany divízió, négyes döntő, kkh.
21. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Német Nagydíj, Sachsenring
25-28. Hegyikerékpáros világbajnokság, Albstadt
26-27. Röplabda Európa-liga, ezüst divízió, négyes döntő, kkh.
27-VII. 19. Tour de France országúti kerékpáros körverseny
28. Forma-1, Francia Nagydíj, Le Castellet
28. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Holland Nagydíj, Assen
29-VII. 12. Wimbledoni teniszbajnokság
30-VII. 5. Öttusa Európa-bajnokság, Székesfehérvár


július:
VI. 12-12. Labdarúgó Európa-bajnokság, részben Budapesten
VI. 12-12. Labdarúgó Copa America, Argentína és Kolumbia
VI. 27-19. Tour de France országúti kerékpáros körverseny
VI. 30-5. Öttusa Európa-bajnokság, Székesfehérvár
2-5. Triatlon, Európa-bajnokság, Tartu
3-11. Vitorlázó Finndingi Európa-bajnokság, Gdynia
4. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, London
4. Balaton-átevezés
4-5. Triatlon, világkupa, Tiszaújváros
5. Forma-1, Osztrák Nagydíj, Spielberg
6-11. Tájékozódási futó világbajnokság, Dánia
7. Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíj, Székesfehérvár
10. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Monaco
10-12. Kajak-kenu nem olimpiai számok világbajnoksága, Szeged
10-12. Hetesrögbi, férfi és női Trophy Eb, 2. torna, Budapest Rögbi Center
11-12. Triatlon, vegyes váltó világbajnokság, Hamburg
11-12. Hegyikerékpáros országos bajnokság, Nagykanizsa
12. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Finn Nagydíj, Kymenlaakso
16-19. Evezős országos bajnokság, Szeged
18. Triatlon, rövid távú országos bajnokság, Tata
19. Forma-1, Brit Nagydíj, Silverstone
19. Kenya-rali, a világbajnokság 8. versenye
23-26. Kajak-kenu maratoni Európa-bajnokság, Budapest
24-VIII. 9. XXXII. nyári olimpiai játékok, Tokió


augusztus:
VII. 24-9. XXXII. nyári olimpiai játékok, Tokió
1-15. Sakkolimpia, Moszkva
2. Forma-1, Magyar Nagydíj, Mogyoród (Hungaroring)
8. Triatlon, hosszú távú országos bajnokság, Nagyatád
9. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Cseh Nagydíj, Brno
9. Finn-rali, a világbajnokság 9. versenye, Jyväskylä
10-15. Íjászat, 3D világbajnokság, Szekszárd, Sötétvölgy
12. Labdarúgó Európai Szuperkupa, Porto
14-IX. 6. Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny
14-16. Kajak-kenu országos bajnokság, Szolnok
16. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Gateshead
16. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Osztrák Nagydíj, Spielberg
16-23. Evezés, világbajnokság (csak a hat, nem olimpiai versenyszámban), Bled
17-22. Íjászat, történelmi világbajnokság, Tata
17-30. Férfi és női röplabda Európa-bajnoki selejtező
19-23. Tájékozódási futó Európa-bajnokság, Észtország
20. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Lausanne
22-23. Triatlon, világbajnoki-sorozat, döntő, Edmonton
25-IX. 6. Paralimpia, Tokió
26-30. Atlétikai Európa-bajnokság, Párizs
27-30. Kajak-kenu maratoni világbajnokság, Baerum (Norvégia)
30. Forma-1, Belga Nagydíj, Spa-Francorchamps
30. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Brit Nagydíj, Silverstone
31-IX. 17. Amerikai nyílt teniszbajnokság, New York
Pályaíjász országos bajnokság, később kijelölendő időpontban és helyszínen
Tollaslabda világbajnokság, később kijelölendő időpontban és helyszínen

szeptember:
VIII. 31-17. Amerikai nyílt teniszbajnokság, New York
VIII. 25-6. Paralimpia, Tokió
3-6. Négyesfogathajtó-világbajnokság, Kronenberg
4. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Brüsszel
6. Forma-1, Olasz Nagydíj, Monza
6. Új-Zéland rali, a világbajnokság 10. versenye
9-13. Országúti kerékpáros Európa-bajnokság, Trentino
10-13. Fiatal fogatlovak világbajnoksága, Mezőhegyes
10-18. Vitorlázó Repülőhollandi-világbajnokság, Altea
11. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Zürich
13. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, San Marinó-i Nagydíj, Misano
15-20. Íjász világbajnokság, Yankton
15-20. Asztalitenisz Európa-bajnokság, Varsó
19. Női torna szerenkénti országos bajnokság, Budapest
19-20. Férfi torna országos bajnokság, Budapest
20-27. Országúti kerékpáros világbajnokság, Aigle és Martigny
20. Forma-1, Szingapúri Nagydíj, Szingapúr
23-26. Masters öttusa-világbajnokság, Győr
27. Forma-1, Orosz Nagydíj, Szocsi
27. Berlin Marathon
27. Török-rali, a világbajnokság 11. versenye
27. Duatlon, rövid távú országos bajnokság, Ajka


október:
2-4. Torna challenge világkupa-verseny, Szombathely
4. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Aragóniai Nagydíj, Alcaníz
10. Triatlon, Hawaii Ironman
11. Forma-1, Japán Nagydíj, Szuzuka
11. Chicago Marathon
18. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Japán Nagydíj, Motegi
18. Német-rali, a világbajnokság 12. versenye
22-25. Egyesfogathajtó-világbajnokság, Pau
25. Forma-1, Egyesült Államok Nagydíja, Austin
25. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Ausztrál Nagydíj, Phillip Island
30-XI. 1. Rövid pályás úszó világkupaverseny, Budapest
Yonex magyar nyílt tollaslabda-bajnokság, Budaörs, kki.

november:
X. 30-1. Rövid pályás úszó világkupaverseny, Budapest
1. Forma-1, Mexikói Nagydíj, Mexikóváros
1. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Malajziai Nagydíj, Sepang
1. Brit-rali, a világbajnokság 13. versenye
2-10. Tenisz WTA-világbajnokság, Sencsen
6-8. Férfi és női torna csapatbajnokság, 2. forduló, Győr
6-8. Férfi és női torna mesterfokú országos bajnokság, Győr
8. Ritmikus gimnasztika mesterfokú országos bajnokság, Törökbálint
15. Forma-1, Brazil Nagydíj, Sao Paulo
15. Női kosárlabda Európa-bajnoki selejtező, Magyarország-Hollandia
15. Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Valenciai Nagydíj, Valencia
15-22. Tenisz ATP-világbajnokság, London
17-21. Karate-világbajnokság, Dubaj
22. Japán-rali, a világbajnokság 14. (utolsó) versenye
23-30. Férfi tenisz Davis Kupa-döntő, Madrid
27. Férfi kosárlabda Európa-bajnoki selejtező, Ausztria-Magyarország
29. Forma-1, Abu-Dzabi Nagydíj, Abu-Dzabi
30. Férfi kosárlabda Európa-bajnoki selejtező, Szlovénia-Magyarország


december:
3-20. Női kézilabda Európa-bajnokság, Dánia-Norvégia
Rövidpályás úszó-világbajnokság, Doha, kki.
Vívó országos bajnokság, később kijelölendő időpontban és helyszínen
Asztalitenisz Top 12-bajnokság, később kijelölendő időpontban és helyszínen