• 2020 01 24

Eredménymaraton 21

A második hét minden fontos magyar vonatkozású eredménye egy helyen

Kontinenstornáról-kontinenstornára. Bajnokságról-bajnokságra.

Kézilabda: férfi Európa-bajnokság, E csoport (Malmö): Magyarország-Oroszország 26-25 (14-13)

női EHF-kupa, csoportkör, 2. forduló, A csoport:
DVSC Schaeffler-DHK Baník Most (cseh) 36-29 (14-14)

C csoport: CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud (román) - Érd HC 25-25 (15-11)

B csoport: CS Magura Cisnadie (román)-Siófok KC 23-31 (9-17)

Vízilabda:  Európa-bajnokság (Duna Aréna), nők, csoportkör, 1. forduló:
A csoport: Magyarország-Horvátország 25-6 (5-1, 7-2, 7-1, 6-2)
Duna Aréna, v.: Turkan (török), Mauss (német)
gólszerzők: Keszthelyi 5, Parkes 4, Szilágyi, Gurisatti 3-3, Garda, Máté, Vályi 2-2, Illés, Gyöngyössy, Rybanska, Leimeter 1-1, illetve Miljkovic D., Butic 2-2, Skelin, I. Butic 1-1

Tenisz, ATP-torna Doha, 1. forduló (a 16 közé jutásért): Fucsovics Márton-Frances Tiafoe (amerikai, 8.) 6:4, 4:6, 6:4

nyolcaddöntő: Fucsovics Márton-Cem Ilkel (török) 6:1, 6:4

negyeddöntő: Miomir Kecmanovic (szerb)-Fucsovics Márton 6:2, 6:0

WTA-torna, Adalaide: selejtező, 1. forduló: Babos Tímea - Mirjam Björklund (svéd) 6:3, 6:1

2. forduló: Viktorija Golubic (svájci, 6.)-Babos Tímea (8.) 6:4, 6:7 (4-7), 6:4

Kosárlabda:

férfi Bajnokok Ligája, D csoport, 10. forduló:
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Zaragoza (spanyol) 70-77 (17-19, 22-23, 16-19, 15-16)
a magyar csapat legjobb dobói: Filipovity 15 pont, Perl 14, Váradi 10

Férfi Európa Kupa: második csoportkör, K csoport, 3. forduló:
Zwolle (holland)-Egis Körmend 90-94 (14-25, 21-17, 27-23, 16-13, 12-16) - hosszabbítás után  
a magyar csapat legjobb dobói: Varnado 28 pont, Taylor 17, Turner 17

Euroliga: B csoport, 9. forduló: Fenerbahce (török)-Sopron Basket 70-52 (21-15, 18-17, 20-10, 11-10), a magyar csapat legjobb dobói: Határ 15 pont, Brooks 14

Női Európa Kupa, rájátszás a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágó:
Olimpiakosz (görög)-Aluinvent DVTK 84-73 (22-18, 26-13, 20-12, 16-30)
Továbbjutott: az Olimpiakosz, 138-132-es összesítéssel.

Kosárlabda, EWBL: PINKK Pécsi 424- Dinamo Moszkva 80-66

Férfi NB I: DEAC-OSE Lions 71-87 (19-21, 11-29, 24-12, 17-25)

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Naturtex-SZTE-Szedeák 99-66 (24-18, 21-20, 26-19, 28-9)
Atomerőmű SE-Alba Fehérvár 109-80 (26-22, 34-15, 19-18, 30-25)
Egis Körmend-Sopron KC 76-71 (13-11, 21-21, 19-19, 23-30)
PVSK-VEOLIA - KTE-Duna Aszfalt 84-62 (16-17, 24-16, 24-13, 20-16)
Zalakerámia ZTE KK-Kaposvári KK 102-113 (37-30, 26-25, 22-26, 17-32)

Női NB I: PEAC-Pécs - Atomerőmű KSC Szekszárd 77-89 (21-23, 26-18, 12-30, 18-18)

NKE-FCSM Csata - ZTE Női Kosárlabda Klub 88-84 (26-17, 22-24, 18-16, 22-27), Vasas Akadémia-VBW CEKK Cegléd 69-70 (22-21, 9-11, 24-16, 14-22)
ELTE BEAC Újbuda-Sopron Basket 66-95 (21-23, 21-25, 7-23, 17-24)

PEAC-Pécs - Uni Győr MÉLY-ÚT 86-68 (23-13, 23-16, 20-19, 20-20), Atomerőmű KSC Szekszárd-Aluinvent DVTK 79-84 (17-26, 19-17, 22-24, 21-17)

Kézilabda, női NB I: 

MTK Budapest - FTC-Rail Cargo Hungaria 36-36 (20-21)

Váci NKSE-Érd HC 31-34 (15-18)
Siófok KC - Motherson-Mosonmagyaróvár 38-26 (18-13)
Kisvárda Master Good SE-DVSC Schaeffler 28-28 (13-14)

Alba Fehérvár KC-Dunaújvárosi Kohász KA 22-23

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE - FTC-Rail Cargo Hungaria 24-39 (11-18)

Szombathelyi KKA-Győri Audi ETO KC 27-41 (13-21), Szent István SE-MTK Budapest 26-37 (13-22)

Jégkorong, EBEL: Moser Medical Graz99ers (osztrák)-Hydro Fehérvár AV19 5-1 (0-1, 3-0, 2-0), a Fehérvár gólszerzője: Yogan (4.)

EC Panaceo VSV (osztrák)-Hydro Fehérvár AV19 6-5 (2-1, 1-3, 2-1, 0-0, 1-0) - szétlövéssel
A Fehérvár gólszerzői: Szabó B. (9.), Sarauer (23., 30.), Szita (31.), Stipsicz (42.)

Hydro Fehérvár AV19-Dornbirn Bulldogs (osztrák) 1-3 (0-1, 0-1, 1-1), a Fehérvár gólszerzője: Erdély (43.)

Szlovák Tipsport Liga: HC 07 Detva (szlovák)-DVTK Jegesmedvék 5-3 (1-2, 2-1, 2-0), 

MAC Újbuda-DVTK Jegesmedvék 3-2 (3-0, 0-2, 0-0), gól: Majoross B. (13.), Langkow (14.), Sofron (17.), illetve Magosi (29., 29.)

HK Nitra (szlovák)-DVTK Jegesmedvék 1-3 (0-1, 1-2, 0-0)

MAC Újbuda-HK Nitra (szlovák) 2-6 (0-2, 2-3, 0-1), DVTK Jegesmedvék-HC Banská Bystrica (szlovák) 1-4 (0-0, 1-3, 0-1)

Erste Liga:  FTC-Telekom - Gyergyói HK (román) 1-0 (0-0, 1-0, 0-0), UTE - FTC-Telekom 2-1 (0-0, 1-1, 1-0), 

Dunaújvárosi Acélbikák-Hokiklub Budapest 2-1 (1-0, 0-0, 1-1), Schiller-Vasas HC - DEAC 4-3 (1-2, 2-1, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után, 

Dunaújvárosi Acélbikák-Sport Club Csíkszereda (román) 4-2 (1-1, 1-1, 2-0), DEAC-Hokiklub Budapest 4-1 (0-0, 2-0, 2-1)

Fehérvári Titánok - Schiller-Vasas HC 6-3 (1-0, 5-2, 0-1), Corona Brasov (román)-UTE 3-6 (3-1, 0-2, 0-3), Gyergyói HK (román) - FTC-Telekom 1-3 (1-1, 0-2, 0-0)

Fehérvári Titánok-Sport Club Csíkszereda (román) 4-8 (3-1, 1-4, 0-3), Corona Brasov (román) - FTC-Telekom 3-4 (1-1, 1-2, 1-1)
Gyergyói HK (román)-UTE 2-3 (0-1, 0-1, 2-1)

Női U18-as világbajnokság, Füssen: Németország - Magyarország 2-1, büntetőkkel, Magyarország- Japán 1-2, Magyarország-Olsszország 2-3-büntetők után

A magyar válogatott bronzérmes lett. 

Vízilabda, női felkészülési torna, Dunaújváros: 

Magyarország-Görögország 16-8 (6-2, 4-2, 4-2, 2-2)
a magyar gólszerzők: Szilágyi 4, Keszthelyi 3, Gurisatti, Antal, Parkes 2-2,  Garda, Illés, Vályi 1-1

     A torna végeredménye: 1. Magyarország 9 pont, 2. Kína 6, 3. Görögország 3, 4. Franciaország 0

Röplabda, női Extraliga: 

Fatum Nyíregyháza-Vasas Óbuda 3-0 (23, 22, 21)

Jászberény VT - 1. MCM-Diamant Kaposvár 0-3 (-18, -17, -19)

MTK Budapest-UTE 0-3 (-23, -23, -25)

Vasas Óbuda-Fatum Nyíregyháza 3-0 (15, 19, 16)
    Az állás: 1. Kaposvár 30 pont, 2. Nyíregyháza 27, 3. Vasas 24, 4. Békéscsaba 20, 5. UTE 15, 6. Jászberény 8, 7. MTK Budapest 6, 8. Haladás 2

Férfi Extraliga: Jászberény VT - 1. MCM-Diamant Kaposvár 0-3 (-18, -17, -19)

Fino Kaposvár-Kecskeméti RC 3-1 (22, 23, -18, 21), Pénzügyőr SE-DEAC 3-0 (9, 20, 17)

Vívás: Siklósi Gergely nyerte a férfi párbajtőrözők egyéni versenyét a heidenheimi világkupa-viadalon. A tavalyi év világbajnoka a döntőben a riói olimpiai bajnok dél-koreai Park Szang Jung ellen győzött 15-14-re. 

A magyar férfi párbajtőr-válogatott győzött szombaton a németországi világkupaversenyen, Heidenheimben. A Rédli András, Siklósi Gergely, Berta Dániel, Andrásfi Tibor alkotta csapat a nyolcaddöntőben 45-28-ra győzte le Hong-Kongot. A következő körben 45-32-re az oroszokat. Az elődöntőben 45-34-re diadalmaskodtak Svájc ellen, míg a fináléban a franciák ellen nyert a csapat 45-43-ra.

 A hatodik helyen végzett Szilágyi Áron a férfi kardozók montreáli Grand Prix-viadalán. A kiemelt, másfélszeres szorzójú kanadai versenyen a kétszeres olimpiai bajnok a főtáblán a kínai Jang Lut 15-12-re, Decsi Tamást 15-10-re, a francia Maxence Lambert-t 15-14-re verte, majd a negyeddöntőben 15-10-re kikapott az olasz Luigi Samelétől. 

 A hetedik helyen végzett a magyar csapat a női tőrözők lengyelországi világkupaversenyén, Katowicében. 

 A férfi párbajtőrözők Bajnokcsapatok Európa-kupájában a Budapest Honvéd SE,  Berta Dániel, Rédli András, Siklósi Gergely, Somfai Péter összeállításban az ötödik helyen végzett. 

 Kerékpár: A férfiaknál Vas Balázs, a nőknél Vas Kata Blanka védte meg címét a téli terepkerékpár (cyclocross) országos bajnokságon.