• 2024 04 24

BL-főtáblára jutott a Falco

Nagyszerű játékkal, kettős győzelemmel jutott a 32 közé a vasi gárda

Hazai pályán megszerzett sovány előny birtokában utazott a Falco a lett bajnoki csúcstartó Ventspils otthonába a kosárlabda Bajnokok Ligája második selejtezőkörének visszavágójára.

A szombathelyiek szinte tökéletes védekezéssel tartották a megfelelő távolságban a továbbjutástól a hazaiakat. A kezdeti pontatlanságok után a második tíz percre támadásban is összeállt a játék. Az első negyedbeli ötpontos hátrányát a nagyszünetre egypontos előnnyé változtatta a magyar csapat, és többé nem adta ki a kezéből az irányítást. Reddic, Benke, és Filipovity vezérletével a vasiak hallatlan magabiztos második félidőt produkáltak és percről percre felőrölték ellenfelüket és közel húszpontos győzelmet arattak.

Kosárlabda BL-selejtező, 2. forduló, visszavágó:
BK Ventspils (lett) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 55-73 (18-13, 12-18, 15-17, 10-25)

A magyar csapat legjobb dobói: Reddic 16, Benke, Filipovity 15-15

A Bajnokok Ligája csoportkörében a Falco ellenfelei a spanyol Casademont Zaragoza, a török Besiktas Sompo Sigorta, az olasz Happy Casa Brindisi, a francia JDA Dijon, a litván Neptunas, a görög PAOK és a német Telekom Bonn lesznek.