• 2024 04 20

Csak hat pont a Falco előnye a Ventspils ellen

A kosárlabda BL selejtezőjének második fordulójában szerzett sovány előnyt a szombathelyi alakulat

A lett Ventspils ellen kell győznie két mérkőzés alapján a Falconak ahhoz, hogy a kosárlabda Bajnokok Ligája főtáblájára jusson. Ma az első mérkőzést játszották a párharcban.

Férfi kosárlabda BL-selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzés:
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - BK Ventspils (lett) 75-69 (16-15, 23-15, 18-15, 18-24)

A magyar csapat legjobb dobói: Perl 22, Reddic 17, Hooker 13, Benke 10

A hazaiak a romániai Oradea ellen jutottak tovább az első fordulóból, a lettek most kapcsolódtak be a sorozatba. Talán a vendégek a párharc esélyesei, így nem meglepő, hogy szoros mérkőzést vívott egymással a Falco és a Ventspils a második selejtezőkör első mérkőzésén Szombathelyen. Csakúgy mint a nagyaváradiak elleni hazai mérkőzésén, ezúttal is az összecsapás első felében kemény munkával megszerzett előnyéd egy negyed alatt megfelezte a hazai csapat. Hiába szorgoskodott össze a Falco bő tízpontos előnyt három negyed alatt, csupán hat pont maradt a végére, ezzel kőkeménnyé tette magának a visszavágót a vasi gárda. Perl és Reddic csapata pontjainak felét szerezte, előbbi 22, utóbbi 17 pontig jutott. Visszavágó egy hét múlva, Lettországban.