• 2024 04 25

Biztos Szeged siker Tatabányán

Nem lett rangadó

A Szeged a vártnál talán könnyebben hozta a papírformát a férfi kézilabda Bajnokságban, amikor megszerezte a győzelmet a Tatabánya vendégeként.

A Bajnokok Ligája minden felett. Talán így is összefoglalhatnánk a szerdai kézilabda férfi bajnoki találkozót, ahol a Tatabánya fogadta a Szegedet. A BL csatákhoz szokott vendégek jóval kisebb fordulatszámon pörögve is győzni tudtak a bányászvárosban. De gondolva a Bajnokok Ligájára Pastor mester és csapata csak annyit tett bele ebbe a mérkőzésbe, amennyire elengedhetetlenül szükség volt a győzelemhez. A válogatottba talán a legtöbb játékost adó Tatabányát egy sérüléshullám is sújtotta, ami ha nincs talán szorosabb lehetett volna a találkozó, de nem lett. Mire a hazai gárda észbe kapott már 6-1-re vezetett a Szeged és a két csapat közti különbség az első félidőben négynél sohasem volt kisebb. A szegedi fölényt a hazaiak közül volt, aki nem bírta idegekkel. Az első félidőben Vranjes, a másodikban Sipos kapott ütésért egyből piros lapot, igaz a másik oldalon Bánhidi is hasonló sorsra jutott ugyanezért. A nagyszünetben 18-13-as szegedi vezetésnél jöhetett a pihenő, a fordulás után pedig csak nőtt a különbség. 10 perccel a vége előtt nyolc góllal vezetett a Szeged, de nem először volt ekkora a szakadék a két gárda a között. A vége 34-28 lett a vendégek javára, akik meglehetősen könnyedén szerezték meg a két pontot a találkozón.

Grundfos Tatabánya KC - MOL-Pick Szeged 28-34 (13-18)