• 2024 04 19

A Falco szűk előnyt szerzett a visszavágóra

A negyedik negyedben megfelezte előnyét a vasi csapat

A Falco megkezdte szereplését a kosárlabda Bajnokok Ligája selejtezőjében. A romániai Oradea elleni mérkőzés középső harmadaiban megszerzett szombathelyi előny a végére jelentősen lecsökkent.

Férfi Bajnokok Ligája-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés:
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - CSM CSU Oradea (román) 71-62 (12-17, 20-6, 30-21, 9-18)

Nehezen melegedett a mérkőzésbe a szombathelyi alakulat a nagyváradiak meglepték ellenfelüket és határozott játékkal ötpontos előnyt szereztek a negyed végére. A folytatásban teljesen megváltozott a játék képe. A hazaiak a második etap derekára ledolgozták hátrányukat, sőt a nagyszünetre egy híján tízpontos előnnyel fordultak. A harmadik negyedben aztán el is döntötték a mérkőzést Benke és Filipovity vezérletével, 18, illetve 17 ponttal csapatuk legeredményeseibbjei voltak. A záró játékrészben kozmetikáztak az eredményen a vendégek, megfelezték hátrányukat, azonban, ha a Falco megfelelően koncentrál, nem lehet gond a visszavágón.

A 32 csapatos főtáblához két kört kell mennie a Falconak.