• 2024 04 20

A tenisz Davis Kupa világcsoportjában maradtak a magyarok

Magyarország - Ukrajna 3-2

A vasárnap 6-4, 5-5-nél félbeszakadt Balázs Attila - Ilja Marcsenko összecsapás ma negyed óra alatt befejeződött, így Magyarország a 3-2-es összesítésnek köszönhetően a világcsoportban maradt.

Tegnap ott fejezték be a felek, hogy Balázs játszmalabdát hárítva egyenlített 5-5-re a második játszmában, így Marcsenkó adogatójátékával kezdődött a ráadásnapi végjáték. A magyar 30-40-nél három labdamenetet nyerve break-elt, így adogathatott a mérkőzés és a párharc megnyeréséért. Az ukrán mindent megpróbált, végül harmadik meccslabdáját értékesítette Balázs, így fejezve be nemcsak a maratoni mérkőzést, hanem a maratoni párharcot is, világcsoportban tartva a mieinket.

Tenisz Davis Kupa osztályozó a világcsoportban maradásért:

Balázs Attila-Ilja Marcsenko 6:4, 7:5

korábbi mérkőzések

Fucsovics Márton, Balázs Attila - Szerhij Sztahovszkij, Gyenyisz Molcsanov 7:6 (7-1), 3:6, 6:3
Fucsovics Márton - Szerhij Sztahovszkij 7:5, 3:6, 6:7 (3-7)
Balázs Attila - Szerhij Sztahovszkij 4:6, 3:6
Fucsovics Márton - Ilja Marcsenko 6:3, 6:2