• 2024 04 26

A Szeged a Barcelona legyőzésével kezdte a szezont

Bravúros első félidő alapozta meg a sikert

A Szeged házigazdaként 31-28-ra legyőzte a Barcelonát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában.

Férfi BL, csoportkör, 1. forduló, A csoport: MOL-Pick Szeged - Barcelona (spanyol) 31-28 (18-11)

A házigazdák - a nyári szünetben visszatért - Mikler Roland bravúros védéseinek és a spanyol Jorge Maqueda góljainak köszönhetően remekül kezdtek. Kiváló védekezésükkel a 22. percben már hat góllal vezettek (14-8), amit a szünetig tovább növeltek.
A második felvonásban tíz percig kitartott a szegediek lendülete (23-17), azt követően viszont felzárkózott a Barcelona. A Mikler helyére beállt Mirko Alilovic is remekül védett, erre alapozva csapattársainak végül sikerült három találatot megőrizniük az előnyükből. Bár a katalánok a hajrában egy gólra felzárkóztak, az utolsó percekben a Szeged támadásban és védekezésben is hatékonyabbnak bizonyult és nagy bravúrral győzött.

A Telekom Veszprém vasárnap kezdi meg a szereplést az ukrán Motor Zaporizzsja ellen ugyancsak hazai pályán.