• 2024 03 29

A FTC női labdarúgói nyertek a BL-selejtezőben

Sikerült az első győzelem a főtábláért

Az FTC női labdarúgó-csapata hátrányból fordítva 3-1-re legyőzte a Slovant a BL-selejtezőtorna első meccsén.

A négy csapatos ötödik csoportból csak az első helyezett juthat majd a BL-főtáblára. Dörnyei Balázs együttesének papíron a legnagyobb ellenfele a szabadkai Spartak, amely 12-0-s győzelemmel kezdett a moldáv bajnok Agarista ellen. Így a házigazda Slovan ellen hasonló sikerre volt szüksége a magyar bajnoknak is.

A Ferencváros kezdte jobban a meccset, a szlovén légiós Kristina Erman gólt is szerzett, amit les címén visszavont a játékvezető. A Fradi helyzetekből nem lett gól, nem úgy az első Slovan szögletből. A 33. percben Monika Bytcánková fejelt Samu Anna hálójába. Az egyenlítés azonban még a szünet előtt sikerült, Pusztai passzából Kocsán szerzett gólt. A fordulás után pedig két csere döntött. Marija Aleksic a 66. percben lépett pályára, majd első labdaérintéséből egy perccel később hatalmas góllal megszerezte az FTC-nek a vezetést. A meccset pedig Diószegi döntötte el, aki a 75. percben szállt be, majd nyolc perccel később beállította a 3-1es végeredményt. Azaz az első feladat kipipálva. Szombaton délután egykor jöhet a következő kötelező, győzni a pozsonyi Pasienky Stadionban, a moldáv bajnok Agarista ellen.

Női labdarúgás, Bajnokok Ligája, selejtező, 5. csoport, 1. mérkőzés: SK Slovan – FTC-Telekom 1-3 (1-1)
Pozsony, Stadion Pasienky

SK Slovan: Rezeková – Mráziková, Pribilová, Bacová, Bytcánková, Pracková – Mat'avková (Harvilová, 86.), Kaláberová (Feketevízi, 75.), Hollá – Svecová (Morávková, 63.), Kolenicková
FTC: Samu – Mosdóczi, Zlidnis, Rőhberg, Erman – Fenyvesi, Csiki – Kocsán (Diószegi, 75.), Pusztai (Aleksic, 66.), Szabó V. (Kapetanovic, 58.) – Vágó
Sárga lap: Erman (60.)
Gól: Bytcánková (33.), illetve Kocsán (39.), Aleksic (67.), Diószegi (83.)