• 2019 12 06

Eredménymaraton 18

A hétvége minden fontos eredménye egy helyen.

Kajak-kenu világbajnokság, röplabda Európa-bajnokság, OTP Bank Liga és minden fontos eredmény a hétvégéről.

Kajak-kenu világbajnokság, Szeged, szombati döntők: 

férfiak:
K-1 200 m, világbajnok:
Liam Heath (Nagy-Britannia) 34.86 mp
2. Strahinja Stefanovic (Szerbia) 35.04
3. Carlos Garrote (Spanyolország) 35.12
...11. (a B döntőben 2.) CSIZMADIA KOLOS
K-1 1000 m, világbajnok:
KOPASZ BÁLINT 3:36.07 p
2. Josef Dostal (Csehország) 3:37.31
3. Fernando Pimenta (Portugália) 3:37.63
K-2 500 m, világbajnok:
Sztanyiszlav Gyanyenka, Dmitrij Natincsik (Fehéroroszország) 1:33.13 p
2. Pelayo Roza, Pedro Vazquez Llenin (Spanyolország) 1:33.48
3. Marcus Gross, Martin Hiller (Németország) 1:34.50
...5. NOÉ ZSOMBOR, BOGÁR GÁBOR 1:35.66
C-1 500 m, világbajnok:
Sebastian Brendel (Németország) 1:53.59
2. Angel Kodinov (Bulgária) 1:54.49
3. Oleg Tarnovszki (Moldova) 1:54.94
...14. (a B döntőben 5.) BODONYI ANDRÁS
C-2 1000 m, világbajnok:
Liu Hao, Vang Hao (Kína) 3:40.55 p
2. Serguey Torres Madrigal, Fernando Dayan Jorge Enriquez (Kuba) 3:41.46
3. Erlon de Souza Silva, Isaquias Queiroz dos Santos (Brazília) 3:44.34
...12. (a B döntőben 3.) KISS BALÁZS, MIKE RÓBERT

nők:
K-1 200 m, világbajnok:
Lisa Carrington (Új-Zéland) 39.39 mp
2. Marta Walczykiewicz (Lengyelország) 41.33
3. Emma Aastrand Jörgensen (Dánia) 41.34
...6. LUCZ DÓRA 41.65
K-1 1000 m, világbajnok:
CSIPES TAMARA 4:07.90 p
2. Justyna Iskrzycka (Lengyelország) 4:09.26
3. Lizzie Broughton (Nagy-Britannia) 4:10.44
K-2 500 m, világbajnok:
Marina Litvincsuk, Volha Hudzenka (Fehéroroszország) 1:42.55 p
2. Karolina Naja, Anna Pulawska (Lengyelország) 1:43.34
3. Spela Ponomarenko Janic, Anja Osterman (Szlovénia) 1:44.21
A Kárász Anna, Kozák Danuta duót az előfutam után kizárták.
női C-1 200 m, világbajnok:
Nevin Harrison (Egyesült Államok) 49.30 mp
2. Oleszja Romasenko (Oroszország) 49.74
3. Aljona Nazdrova (Fehéroroszország) 49.99
...10. (a B döntőben 1.) NAGY BIANKA

5000 m:
férfiak:
K-1, világbajnok:
Aleh Jurenyija (Fehéroroszország) 19:54.07 p
2. Max Hoff (Németország) 19:57.56
3. Fernando Pimenta (Portugália) 20:19.94
...9. Noé Bálint 20:59.88
C-1, világbajnok:
Sebastian Brendel (Németország) 22:15.86 p
2. ADOLF BALÁZS 22:19.15
3. Fernando Dayan Jorge Enriquez (Kuba) 22:30.46

nők:
K-1, világbajnok:
BODONYI DÓRA 22:03.23 p
2. Tabea Medert (Németország) 22:03.85
3. Marina Litvincsuk (Fehéroroszország) 22:04.08
C-1, világbajnok:
Volha Klimava (Fehéroroszország) 25:34.67 p
2. Maria Mailliard (Chile) 25:56.41
3. Csang Ja-csüe (Kína) 26:14.90
4. LAKATOS ZSANETT 26:30.41

Női röplabda Európa-bajnokság: 

Eredmény, 2. forduló, C csoport:
Magyarország-Románia 1-3 (-23, 21, -24, -22)
Magyarország: Sándor R. 12, Pekárik 13, Németh A. 24, Szakmáry 22, Nagy E. 8, Tálas, csere: Molcsányi, Tóth F. (liberók), Dékány, Török, Bleicher, szövetségi kapitány: Jan De Brandt

Horvátország-Észtország 3-1 (18, 17, -26, 12)

Az állás: 1. Horvátország 4 pont/2 mérkőzés, 2. Hollandia 3/1, 3. Magyarország 3/2 (4-3), 4. Románia 3/2 (3-4), 5. Azerbajdzsán 2/1, 6. Észtország 0/2

Labdarúgás, OTP Bank Liga 4. forduló: 

Budapest Honvéd-Debreceni VSC 2-3 (1-1)
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2441 néző, v.: Farkas Á.
    gólszerzők: Lanzafame (44., 82.), illetve Trujic (9.), Haris (66.), Varga K. (77.)
    sárga lap: Lanzafame (65.), Kukoc (86.), illetve Trujic (60.), Kusnyír (73.)

Diósgyőri VTK-Mezőkövesd Zsóry FC 0-3 (0-0)
Diósgyőr, 4853 néző, v.: Andó-Szabó
gólszerzők: Nagy D. (50.), Karnyicki (56.), Cseri (66.)
sárga lap: Ternován (24.), Ndzoumou (54.), illetve Vadnai (14.), Zvzivadze (72.)

Kisvárda Master Good-Újpest FC 2-0 (1-0)
Kisvárda, 2451 néző, v.: Erdős
gólszerző: Grozav (23., 75.)
sárga lap: Burekovic (36.)

Kaposvári Rákóczi FC-Zalaegerszeg 0-4 (0-2)
Kaposvár, v.: Karakó
gólszerzők: Radó (33., tizenegyesből), Barczi (34.), Devecseri (83.), Ikoba (89.)
sárga lap: Ádám (31.), Nagy R. (47.), Szakály (53.), illetve Devecseri (45.)
kiállítva: Nagy K. (17.)

  Paksi FC-MOL Fehérvár FC 0-2 (0-1)
Paks, 2000 néző, v.: Csonka
gólszerzők: Futács (24.), Petrjak (61.)
sárga lap: Fejes (65.), Balogh B. (87.), illetve Futács (44.), Fiola (46.), Nego (53.), Hodzic (65.)

Puskás Akadémia FC - Ferencvárosi TC 4-1 (1-1)

Felcsút, 3864 néző, v.: Berke
gólszerző: Sós (40.), Knezevic (58. - 11-esből), Urblík (79., 83.), illetve Spirovski (12.)
sárga lap: Radics (9.), Hadzsiev (12.), Henty (27.), Knezevic (91.), illetve Bőle (51.), Varga R. (61.)

OTP Bank Liga, 4. forduló:
Puskás Akadémia FC-Ferencváros 4-1
Kisvárda Master Good-Újpest FC 2-0
Paksi FC-MOL Fehérvár FC 0-2
Diósgyőri VTK-Mezőkövesd Zsóry FC 0-3
Kaposvári Rákóczi FC-ZTE FC 0-4
Budapest Honvéd-Debreceni VSC 2-3

A tabella:
1. MOL Fehérvár FC 4 4 - - 13- 3 12 pont
2. Mezőkövesd Zsóry FC 4 4 - - 7- 1 12
3. Debreceni VSC 3 3 - - 10- 5 9
4. Kisvárda Master Good 4 3 - 1 7- 5 9
5. Puskás Akadémia FC 4 2 - 2 7- 5 6
6. Paksi FC 4 1 1 2 4- 5 4
7. Újpest FC 4 1 1 2 4- 7 4
8. ZTE FC 3 1 - 2 6- 4 3
9. Ferencváros 2 1 - 1 2- 4 3
10. Diósgyőri VTK 4 1 - 3 4-11 3
11. Budapest Honvéd 4 - - 4 5-11 0
12. Kaposvári Rákóczi FC 4 - - 4 3-11 0

Merkantil Bank Liga NB II, 5. forduló:
Békéscsaba 1912 Előre-MTK Budapest 3-3 (2-1)
Aqvital FC Csákvár-Szombathelyi Haladás 3-1 (1-1)
Szolnoki MÁV FC-Gyirmót FC Győr 0-3 (0-2)
WKW ETO FC Győr-Kazincbarcika 1-1 (0-0)
korábban:
Soroksár SC-Vác FC 1-0 (1-0)
Dorogi FC-Budafoki MTE 1-2 (1-2)
Budaörsi SC-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 1-2 (1-1)
Szeged-Csanád Grosics - BFC Siófok 1-3 (0-2)
Duna Aszfalt Tiszakécske-Vasas FC 1-3 (0-2)
Az FC Ajka-Nyíregyháza Spartacus FC összecsapást a felázott pálya miatt elhalasztották.
Az élcsoport: 1. Aqvital FC Csákvár 15 pont, 2. BFC Siófok 11, 3. WKW ETO FC Győr 10

Tenisz, US Open, női  selejtező, 3. forduló:
Babos Tímea (19.)-Varvara Lepchenko (amerikai, 11.) 7:6 (7-5), 6:4

Jégkorong, női felkészülési torna, Érd:

Magyarország-Svájc 2-0 (1-0, 1-0, 0-0)

pénteken játszották: Svájc-Németország 3-2
csütörtökön játszották: Magyarország-Németország 1-5

Kerékpár: Valter Attila megnyerte a szombati, kilencedik szakaszt a Tour de l'Avenir elnevezésű országúti kerékpáros versenyen. A CCC Development 21 éves bringása a Villaroger és Tignes közötti 67,2 kilométeres hegyi etapon bizonyult a leggyorsabbnak.

Hódeszka: Fritz Botond 21. helyen végzett a világkupa sorozat új-zélandi Cardronában rendezett versenyén. A magyar hódeszkás a 21. helyen végzett Big Airban pályafutása első vk-versenyén. 

 Férfi kézilabda NB I: Telekom Veszprém-Balatonfüredi KSE 40-28 (23-16)