• 2024 04 24

Gáspár Lalita magyar csúccsal nyerte az országos bajnokságot

Péni győzött összetettben

A Fehér úti lőtéren a sportlövő országos bajnokság szombati napján két magyar csúcs is született.

A férfi kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses összetett számában Péni István nyerte a Fehér úti Nemzeti Lőtéren rendezett országos bajnokságot. A női kisöbű sportpuska 3x40 lövéses összetett versenyében Gáspár Lalita új magyar csúccsal, 456.6 körrel nyert, míg a harmadik olimpiai számban, a női sportpisztolyban Nemes Adrienn győzött az olimpiai kvótás Major Veronika előtt. Egy másik országos csúcs is született: a női kisöbű sportpuska összetett számában, a csapatversenyben a győztes UTE (Toma Dorina, Dénes Eszter, Biatovszki Mira) 3465 körös magyar rekordot lőtt. A férfi standardpisztoly nyílt kategóriájú verseny volt, amiben így nők is indulhattak.

Eredmények:
Női kisöbű sportpuska, összetett, egyéni: 1. Gáspár Lalita (Vasas) 456.6 kör ocs, 2. Zwickl-Veres Kata (KVSE) 455.7, 3. Dénes Eszter (UTE) 440.3
csapat: 1. UTE (Toma Dorina, Dénes Eszter, Biatovszki Mira) 3465 ocs, 2. KVSE 3463, 3. Vasas SC-Aple 3394
Férfi kisöbű szabadpuska összetett, egyéni: 1. Péni István (UTE) 461.7 kör, 2. Pekler Zalán (FSLK) 458.6, 3. Hammerl Soma (UTE) 445.5
csapat: 1. UTE A (Péni István, Hammerl Soma, Prágai Patrik) 3479 kör, 2. FSLK 3416, 3. BHSE 3394
Női sportpisztoly, egyéni: 1. Nemes Adrienn (KSI SE) 35 pont, 2. Major Veronika (BEFAG-Keszthely) 34, 3. Sike Renáta (BHSE) 29
csapat: 1. KSI SE (Nemes Adrienn, Egri Viktória, Komáromi Krisztina) 1714, 2. BHSE 1661
Férfi standard pisztoly, egyéni: 1. Takács Tibor (EPLE) 557 kör, 2. Tátrai Miklós (BHSE) 556, Pálinkás Lajos (Zámolyi LK) 551
csapat: 1. BHSE (Tátrai Miklós, Jambrik István, Sike Renáta) 1632, 2. UTE 1609, 3. KSI SE 1596
Férfi sportpisztoly, egyéni: 1. Csizmadia András (UTE) 562 kör, 2. Takács László (EPLE) 559+46, 3. Papp László (Zámolyi LK) 559+45
csapat: 1. UTE (Csizmadia András, Hegedűs László, Kalmár Tamás) 1658, 2. Egri PLE 1602
Győrik Csaba szövetségi kapitány így összegezte a három olimpiai szám versenyeit: " A férfi kisöbű szabadpuska összetett számában Péni István 1177 körös kvalifikációs eredménye kiváló volt, meggyőző volt a döntőben is, így teljesen megérdemelt a győzelme. Pekler Zalán pedig bizonyította, hogy ő idehaza a második számú 50 méteres puskásunk. A női kisöbű sportpuska összetett versenyében Gáspár Lalita egy hosszú és mély gödörből kezd kikászálódni, az alapversenyben még nem ő volt a legjobb, de a döntőben nagyon jó eredményt lőtt, amit mutat az országos csúcs is. Zwickl-Veres Kata befejezte egyetemi tanulmányait, így a gyermeke mellett most már teljes idegszállal a lövészetre tud koncentrálni. Ebből a szempontból nagyszerű ez a második helyezés. A női sportpisztolyban Major Veronika kiváló alaperedményt lőtt 587 körrel, de aztán a döntőben békésen „átadta” az első helyet az utolsó két sorozatban Nemes Adriennek. Az csak jót tesz a női pisztolyos szakágnak, ha az olimpiai kvótás versenyzőt is megszorongatják vagy le is győzik idehaza."