• 2019 12 06

Eredménymaraton 17

A hétvége legfontosabb eredményei egy helyen

Teljes első osztályú forduló, kosárlabda felkészülési torna és magyarok a tenisz világában.

Labdarúgás, OTP Bank Liga 3. forduló: 

Debreceni VSC-ZTE FC 3-2 (2-1)
Debrecen, 4150 néző, v: Kassai    

 gólszerző: Trujic (2.), Szécsi (25.), Garba (66.), illetve Bedi (17.), Mitrovic (64.)     

sárga lap: Garba (27.), Trujic (49.), Csőzs (81.), Zsóri (92.), illetve Devecseri (60.), Kocsis (92.) 
    
Újpest FC-Paksi FC 1-1 (0-0)

Illovszky Rudolf Stadion, 2349 néző, v.: Solymosi
    gólszerzők: Sankovic (68.), illetve Könyves (57.)
    sárga lap: Balázs B. (44.), illetve Papp K. (29.), Balogh B. (92.)

Mezőkövesd Zsóry FC-Puskás Akadémia FC 1-0 (0-0)

Mezőkövesd, 2214 néző, v.: Bognár
    gólszerző: Cseri (46.)
    sárga lap: Karnyickij (18.), Pekár (39.), Berecz (86.), illetve Sós (92.)

Ferencvárosi TC-Kaposvári Rákóczi FC 1-0 (1-0)

Groupama Aréna, 6891 néző, v.: Iványi
    gólszerző: Zubkov (7.)
    sárga lap: Ihnatenko (76.), illetve Ádám (16.), Szakály (56.), Jakimiv (74.), Ur (90.)

MOL Fehérvár FC - Diósgyőri VTK 5-1 (1-1)

Székesfehérvár, 3586 néző, v.: Bogár
    gólszerző: Elek Á. (13.), Futács (53.), Danilovic (73. - öngól), Hodzic (75., 85.), illetve Prosser (1.)
    sárga lap: Huszti (55.), Futács (68.), illetve Brkovic (26., 43.), Tajti (55.), Szabó B. (56.), Tóth B. (72.)
    piros lap: Brkovic (43.)
    
Budapest Honvéd FC-Kisvárda Master Good FC 1-3 (0-1)

Új Hidegkuti Nándor Stadion, v.: Pintér Cs.
    gólszerzők: N'Gog (89.), illetve Ene (9.), Lucas (61.), Grozav (93.)
    sárga lap: Uzoma (27.), Kukoc (71.), illetve Ene (38.), Protic (56.), Gosztonyi (62.), 

Nagy Ádám szombaton megszerezte első gólját az angol másodosztályú Bristol City labdarúgócsapatában, de sérülés miatt a szünetben le kellett cserélni a Queens Park Rangers ellen 2-0-ra megnyert bajnoki meccsen.

Jet-Sol Liga Női NB I, 1. forduló
MTK Hungária - FTC-Telekom 1-0 (0-0)
Gól: Turányi (73.)

ETO FC Győr - Szent Mihály Szeged-Fitsport 2-0

Merkantil Bank Liga NB II, 4. forduló:

BFC Siófok-WKW ETO FC Győr 1-0 (1-0)

Gyirmót FC Győr - Szeged-Csanád Grosics 0-0

Szombathelyi Haladás-Szolnoki MÁV FC 3-0 (2-0)

Budafoki MTE-Budaörsi SC 2-3 (1-2)

Vasas FC-FC Ajka 1-1 (1-1)

MTK Budapest-Soroksár SC 3-2 (3-0)

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő-Aqvital FC Csákvár 0-1 (0-0)

Vác FC-Dorogi FC 2-0 (1-0)

Nyíregyháza Spartacus FC-Békéscsaba 1912 Előre 3-0 (1-0)

Kazincbarcika-Duna Aszfalt Tiszakécske 2-1 (0-1)

Az élcsoport: 1. Csákvár 12 pont, 2. ETO FC Győr 9, 3. BFC Siófok 8

Kosárlabda: 

VTG Supercup, Hamburg, második játéknap

 Magyarország – Lengyelország 80-75 (20-24, 24-17, 21-22, 15-12)

Magyarország: Govens 13/3, Váradi 11/3, Filipovity 16/6, Juhos 6, Keller 5.
Csere: Ferencz 8/6, Horti 2, Pongó 4, Perl 15, Karahodzic -.

Lengyelország legjobb dobói: Waczynski 16/9, Slaughter 11/9, Kulig 10/6.

Csehország – Magyarország 103-83 (25-25, 22-21, 28-17, 28-20)

 Magyarország: Govens 18/12, Váradi 4, Filipovity 19/15, Juhos 2, Keller 5.
Csere: Ferencz 11/9, Pongó 15/9, Horti -, Perl 6, Karahodzic 3.

 Csehország legjobb dobói: Satoransky 17/9, Bohacik 14/9, Kriz 14/6.

Úszás, világkupa sorozat Szingapúr, szombat: 

Női 200 méter vegyesúszás: 1. Hosszú Katinka 2:08.63 p, 2. Jakabos Zsuzsanna 2:13.64

Női 100 méter pillangó: 2. Jakabos Zsuzsanna 58.43 mp
Férfi 50 méter pillangó: 2. Szabó Szebasztián 23.14 mp
     
    A vk-élcsoport állása:
      nők:
1. Hosszú Katinka 156 pont
2. Cate Campbell (ausztrál) 150    
3. Emily Seebohm (ausztrál) 105    
...6. Jakabos Zsuzsanna 63
    férfiak:
1. Vlagyimir Morozov (orosz) 156 pont
2. Andrew Wilson (amerikai) 129
3. Danas Rapsys (litván) 111
...6. Szabó Szebasztián 78

Triatlon:

A kilencedik helyen végzett a Bragmayer Zsanett, Dévay Márk, Vanek Margit, Bicsák Bence összeállítású magyar váltó a triatlonosok olimpiai tesztversenyén Tokióban. A magyar csapat  1:28:56 óra alatt teljesítette a távot. 

Tenisz: 

ODLUM BROWN VANOPEN, Vancouver, elődöntő: Sara Sorribes Tormo (spanyol, 3.)-Babos Tímea 6:4, 6:0

Atp-challenger-torna, cordenonsi, elődöntő: Christopher O'Connell (ausztrál, 313.) - Piros Zsombor (448.) 7:6 (7-3), 6:2

Lovassport, négyesfogathajtó Eb:

maratonhajtás:
1. Michael Brauchle (német) 105,65 hibapont
...9. Dobrovitz József 114,18
...15. ifj. Dobrovitz József 117,63

csapat:
1. Németország 309,55
...5. Magyarország 352,94

összetett, Európa-bajnok:
Bram Chardon (holland) 153,46 hibapont
2. Benjamin Aillaud (francia) 155,58
3. Glenn Geerts (belga) 156,63
...15. Dobrovitz József 178,57
...21. Ifj. Dobrovitz József 186,86

csapat, Európa-bajnok: 
Németország 313,71 hibapont
2. Belgium 324,74
3. Franciaország 330,60
4. Magyarország 365,43

Birkózás: Takács István a kötöttfogásúak 82 kilogrammos súlycsoportjában aranyérmet nyert a Tallinnban rendezett junior birkózó-világbajnokság utolsó, vasárnapi versenynapján. Ugyanit Vitek Dáriusz a kötöttfogásúak 130 kilogrammos súlycsoportjában bronzérmet nyert szombaton.

Síugrás: A síugró Vörös Virág első magyarként pontot szerzett a nyári Grand Prix-sorozatban, miután a 23. helyen végzett vasárnap a csehországi Frenstatban.

Sportlövő ob, szombat, eredmények: 

Női kisöbű sportpuska, összetett, egyéni: 1. Gáspár Lalita (Vasas) 456.6 kör ocs, 2. Zwickl-Veres Kata (KVSE) 455.7, 3. Dénes Eszter (UTE) 440.3
csapat: 1. UTE (Toma Dorina, Dénes Eszter, Biatovszki Mira) 3465 ocs, 2. KVSE 3463, 3. Vasas SC-Aple 3394
Férfi kisöbű szabadpuska összetett, egyéni: 1. Péni István (UTE) 461.7 kör, 2. Pekler Zalán (FSLK) 458.6, 3. Hammerl Soma (UTE) 445.5
csapat: 1. UTE A (Péni István, Hammerl Soma, Prágai Patrik) 3479 kör, 2. FSLK 3416, 3. BHSE 3394
Női sportpisztoly, egyéni: 1. Nemes Adrienn (KSI SE) 35 pont, 2. Major Veronika (BEFAG-Keszthely) 34, 3. Sike Renáta (BHSE) 29
csapat: 1. KSI SE (Nemes Adrienn, Egri Viktória, Komáromi Krisztina) 1714, 2. BHSE 1661
Férfi standard pisztoly, egyéni: 1. Takács Tibor (EPLE) 557 kör, 2. Tátrai Miklós (BHSE) 556, Pálinkás Lajos (Zámolyi LK) 551
csapat: 1. BHSE (Tátrai Miklós, Jambrik István, Sike Renáta) 1632, 2. UTE 1609, 3. KSI SE 1596
Férfi sportpisztoly, egyéni: 1. Csizmadia András (UTE) 562 kör, 2. Takács László (EPLE) 559+46, 3. Papp László (Zámolyi LK) 559+45
csapat: 1. UTE (Csizmadia András, Hegedűs László, Kalmár Tamás) 1658, 2. Egri PLE 1602

Vasárnap:
férfi kisöbű szabadpuska fekvő, egyéniben: 1. Szabián Norbert (UTE) 623.1 kör, 2. Fluck Zoltán (BHSE) 621.4, 3. Péni István (UTE) 619.8
csapatban: 1. BHSE (Fluck, Simó Kornél, Hári Péter) 1854.5 kör, 2. UTE A 1850.5, 3. FSLK 1835.2
női kisöbű szabadpuska fekvő, egyéni: 1. Zwickl-Veres Kata (KVSE) 619.6 kör, 2. Horváth Lea (KVSE) 615.9, 3. Dénes Eszter (UTE) 614.8
csapat: 1. KVSE (Zwickl-Veres, Horváth, Miskolczi Julianna) 1845.3 kör ocs, 2. UTE 1833.1, 3. BHSE 1817.7
férfi gyorstüzelőpisztoly, egyéni: 1. Takács Tibor (EPLE) 576 kör, 2. Pálinkás Lajos (Zámolyi LK) 555, 3. Nagy Máté László 541
férfi szabadpisztoly, egyéni: 1. Tátrai Miklós (BHSE) 540 kör, 2. Nagy Máté László (BHSE) 533/7 , 3. Nagy László (BHSE) 533/2
csapat: 1. BHSE (Tátrai, Nagy, Nagy) 1606 kör, 2. UTE 1526
központi gyújtású pisztoly, egyéni: 1. Takács Tibor (EPLE) 568 kör, 2. Boros György (BHSE) 558, 3. Bérces Béla (GYPLE) 554