• 2024 04 25

Vereség Szlovéniától és negyedik hely

Felemás hangolás az Európa-bajnokságra

Szlovénia ellen vereséggel zárta a Savaria Kupát a magyar női röplabda-válogatott, amely így a torna negyedik helyén végzett.

Hiába vezetett az első szettben szinte végig a magyar női röplabda-válogatott, a hajrában a szlovének felzárkóztak és 23:23 után két magyar rontással meg is nyerték a szettet a vendégek. Ezt követően már a szlovénok domináltak, s bár a harmadik játszmában Németh Anett bombáinak köszönhetően sikerült tetemes hátrányból egyenlíteni, a fordítás már nem jött össze, s ezzel a magyar csapat a negyedik helyen zárta a szombathelyi tornát.

Két nap pihenő után folytatódik a felkészülés Budapesten, az augusztus 23-án kezdődő hazai Eb-re.

Savaria Kupa, 5. nap

MAGYARORSZÁG – SZLOVÉNIA 0:3 (–23, –18, –19)

Szombathely, 500 néző. V: Horváth M., Szabó P.

MAGYARORSZÁG: Dékány 3, Pekárik 6, Németh 20, Szakmáry 11, Bodovics 3, Tálas 1. Csere:Molcsányi, Tóth F. (liberók), Török 1, Bokorné Liliom, Bleicher, Sándor 4, Gyimes 2. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt.

SZLOVÉNIA: Grudina 6, MORI 2, Scuka 8, PLANINSEC 9, ERZEN 15, Vovk 3. Csere: Janezic, Mikl (liberók), Pintar, Pitokar 3, Zdovc, Mlakar, Najdic. Szövetségi kapitány: Alessandro Chiappini

A másik mérkőzésen: Görögország–Spanyolország 3:0 (21, 19, 19)

A VÉGEREDMÉNY: 1. Franciaország 9 pont (10:4), 2. Görögország 7 (9:7), 3. Szlovénia 6 (7:6), 4. MAGYARORSZÁG 5 (6:8), 5. Spanyolország 3 (3:10)