• 2024 04 27

Wimbledon - Babosék négy közé jutottak

A magyar, francia kettős sorozatban negyedik Grand Slam tornáján jutott elődöntőbe.

Az első helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic kettős bejutott a legjobb négy közé a wimbledoni teniszbajnokság női párosversenyében.

Babos Tímea és Kristina Mladenovic nyolcaddöntős ellenfele sérülés miatt visszalépett, így a magyar, francia kettős a négy közé jutásért lépett pályára. A Melichar, Peschke amerikai, cseh duó repülőrajtot vett, a "mieink" pedig nem találták a ritmust, így alig fél óra alatt, simán kerültek szetthátrányba. A folytatásban változott a játék képe, Babosék jelentősen feljavultak. Ugyan az ellenfél szerzett vezetést a második játszmában, de a következő két adogatásukat elvesztették, ami után ugyanolyan arányban vesztették el a játszmát, amilyen simán nyerték az elsőt. Döntő szett következett. Babosék egy break-kel kezdtek, de nem tudták előnyüket tartani, 4-4-nél Peschkéék utólérték ellenfelüket. A következő két játék nagyon sima adogatógame-et hozott. 5-5-nél aztán a magyar, francia kettős breaklabdához jutott, de nem használta ki azt. 7-7-nél aztán igen, hogy a következő game-ben a győzelemért adogathassanak. 40-0 után a harmadik meccslabdát sikerült beütni, ezzel a négy közé jutni.

Angol nyílt teniszbajnokság, Wimbledon, női páros negyeddöntő:

Babos Tímea, Kristina Mladenovic - Nicole Melichar, Kveta Peschke (amerikai, cseh) 2-6, 6-2, 9-7