• 2024 04 24

Vizes vb - Döntős helyek a mai napon

200m női háton Hosszú és Burián, 100 m férfi pillangón Milák jutott döntőbe

Egy döntőben volt érdekelt a magyar csapat az úszóversenyeken a kvangdzsui világbajnokságon.

Telegdy Ádám hetedik lett 200 méter háton pénteken a kvangdzsui világbajnokság úszóversenyeinek hatodik napján. A 23 éves versenyző 1:57.07-es idővel került az egyetlen magyar érdekeltségű pénteki fináléba.
    A 7-es pályán úszó magyar elsősorban a fordulóknál került nagyobb hátrányba riválisaival szemben, végül 1:56.86-os idővel - egyéni legjobbjától (1:56.69 p) nem sokkal elmaradva - a hetedik helyen érintette a falat.

Végeredmény, férfi 200 m hát:

1. Jevgenyij Rilov (Oroszország) 1:53.40 perc
2. Ryan Murphy (Egyesült Államok) 1:54.12
3. Luke Greenbank (Nagy-Britannia) 1:55.85
...7. Telegdy Ádám 1:56.86

Milák Kristóf a harmadik idővel bejutott a döntőbe 100 méter pillangón, míg Cseh László a tizedik helyen végzett a kvangdzsui világbajnokság úszóversenyeinek hatodik napján, pénteken. A 19 éves Milák két nappal azután, hogy 200 méter pillangón a 23-szoros olimpiai bajnok Michael Phelps 2009-es világrekordját a múltnak átadva diadalmaskodott, a délelőtti előfutamban 51.42 másodperccel az amerikai Caeleb Dressel után a második legjobb időt úszta, míg a kilencedik világbajnokságán szereplő, ebben a számban Rióban ezüstérmes Cseh 51.88-cal hetedikként ment tovább.
    Az esti elődöntőben Milák - aki két éve, a Duna Arénában 50.62-es országos csúccsal második lett ebben a számban - az első futamban a 4-es pályán, a szám 2015-ös világbajnoka, a dél-afrikai Chad Le Clos mellett úszott, és 50.95-ös idővel elsőként érintette a falat. Dressel a második futamban, amint azt Milák megjósolta, megdöntötte Phelps 2009-es 49.82-es idejét, mivel 49.50-nel ért célba, majd már ment is készülődni az 50 méter gyorsra. Cseh 51.86-os idővel végzett, ami összesítésben a tizedik helyre volt jó.
    A szám döntőjét közép-európai idő szerint szombaton 13.43 órakor rendezik.

Hosszú Katinka az ötödik, Burián Katalin a nyolcadik idővel bejutott a döntőbe 200 méter háton a kvangzdsui világbajnokság úszóversenyeinek hatodik napján, pénteken. A 30 éves Hosszú, a szám olimpiai és világbajnoki ezüstérmese 2:07.48 perces teljesítménnyel zárt az elődöntőben, míg a tavalyi Európa-bajnokságon bronzérmes Burián 2:09.40-gyel verekedte be magát a fináléba a másik futamból.
    Az elődöntőben az amerikai Regan Smith 2:03.35 perces világcsúcsot úszott, ezzel honfitársa, Missy Franklin 2012-es 2:04.06-os idejét adta át a múltnak.
    A szám döntőjét szombaton közép-európai idő szerint 14.40 órakor rendezik.

Lobanovszkij Makszim nem jutott döntőbe, a 11. lett 50 méter gyorson a kvangdzsui világbajnokság úszóversenyeinek hatodik napján, pénteken. A magyar versenyző az elődöntőben egyéni legjobbjától mindössze egy tizedre, 21.89 másodperces eredménnyel csapott célba.
    A futam után elmondta, nagyon szeretett volna döntőt úszni, de most nem volt olyan formában, hogy ez sikerülhessen. Hozzátette, a célja az, hogy az olimpián már odaérjen a legjobbak közé.