• 2024 04 18

Sportdiplomáciai siker és majdnem érem

Megkezdődtek a medencés úszó versenyek a vizes vb-n

Megkezdődtek a medencés úszó versenyek a kvangdzsui vizes világbajnokságon, ahol Késely Ajna negyedik helyével nyitottak a magyarok, miközben újabb sportdiplomáciai siker a medencén kívül. Hiszen Budapest nyerte a 2027-es vizes világbajnokság rendezési jogát.

Megkezdődtek a medencés úszóversenyek a kvangzsui vizes világbajnokságon, ahol az első nap magyar éremnek nem tapsolhatott a közönség, azonban remek magyar eredményeknek dobogós helyezések nélkül is. Két fináléban voltak érdekeltek a mieink. A női 400 méteres gyorsúszás döntőjében Késely Ajna 4 perc 1 egész 31 századmásodperccel, új országos csúccsal mindössze két századdal maradt el a bronzéremtől és negyedik lett. Kapás Boglárka ugyanebben a számban a hatodik helyen csapott a célba. A 4-szer százas férfi gyorsváltó volt még érdekelt az esti finálékban és a Kozma Dominik, Milák Kristóf, Holoda Péter, Németh Nándor összeállítású gárda a 7. helyen ért célba. De ami fontosabb a mieink a döntőbe jutással megszerezték az olimpiai kvótát. A további magyarok közül, Hosszú Katinka 200 méter vegyesen a legjobb idővel került be a hétfői fináléba. A nemrég magyar álampolgárságot kapott Szabó Szebasztián pedig 50 méter pillangón a hatodik eredménnyel kvalifikálta magát a fináléba.

A vasárnap pedig sportdiplomáciai sikert is hozott, hiszen Budapest elnyerte a 2027-es vizes világbajnokság rendezési jogát. A magyar főváros hét pályázó közül választották ki és a hatodik olyan helyszín lesz, amely egynél többször nyerte el a rendezési jogot.

eredményk, férfiak:
400 m gyors, világbajnok: Szun Jang (Kína) 3:42.44 perc
2. Mack Horton (Ausztrália) 3:43.17
3. Gabriele Detti (Olaszország) 3:43.23

4x100 m gyorsváltó, világbajnok:
Egyesült Államok (Caeleb Dressel, Blake Pieroni, Zach Apple, Nathan Adrian) 3:09.06 perc
2. Oroszország (Vlagyiszlav Grinyev, Vlagyimir Morozov, Kliment Kolesnyikov, Jevgenyij Rilov) 3:09.97
3. Ausztrália (Cameron McEvoy, Clyde Lewis, Alexander Graham, Kyle Chalmers) 3:11.22
...7. Magyarország (Kozma Dominik, Milák Kristóf, Holoda Péter, Németh Nándor) 3:12.85

nők: 400 m gyors, világbajnok:
Ariarne Titmus (Ausztrália) 3:58.76 perc
2. Katie Ledecky (Egyesült Államok) 3:59.97
3. Leah Smith (Egyesült Államok) 4:01.29
4. Késely Ajna 4:01.31
...6. Kapás Boglárka 4:05.36

Ausztrália (Bronte Campbell, Brianna Throssell, Emma McKeon, Cate Campbell) 3:30.21 perc
2. Egyesült Államok (Mallory Comerford, Abbey Weitzeil, Dahlia Kelsi, Simone Manuel) 3:31.02
3. Kanada (Kayla Sanchez, Taylor Ruck, Penny Oleksiak, Margaret Macneil) 3:31.78