• 2024 04 26

A Honvéd két gólos előnyben az első meccs után

A budapestiek mindhárom gólját más szerezte

Talán a legnehezebb ellenfél a Honvédnak jutott a magyar csapatok közül az EL-selejtezőben, az előző sorozatban a rájátszásig jutó Zalgiris Kaunas személyében

Ennek alátámasztásaként a litvánok kezdték jobban a mérkőzést és formás támadásokkal, sőt egy távoli bomba utáni kapufával riogatták a hazai szurkolókat. Csapatuk, hogy megnyugtassa őket, szinte a semmiből vezetést szerzett az első fél óra végén. Gzadag jobboldali beadása középre pattant a védőkről az érkező Banó-Szabó elé, aki higgadtan gurított az egyetlen szabad helyre, a kapu bal sarkába. Ezzel az 1-0-al térhettek szünetre a csapatok. A folytatásban továbbra is többet birtokolta a labdát a Zalgiris, de a támadásokat nem mindig tudta befejezni, nemúgy a Honvéd. Kamber hatalmas bedobása után Batik mozdult a labda felé a rövidre, magával "húzott" három védőt, így a hosszúsaroknál N'Gog meg tudta előzni a sajátját és a kapuba fejelt. Negyed órával később ritka pillanatok egyikeként Gazdag a litván tizenhatos bal oldalánál befelé cselezve megkerülte védőjét, aki csak buktatni tudta. A jogos tizenegyest a sértett vágta nagy erővel Berkovec kapus feje fölött a léc alá. Megnyugtató előnye birtokában a hazai csapat már csak arra koncentrált, hogy ne kapjon gólt, amikor újabb litván védő hibázott a saját büntetőterületén belül. Az újabb büntetőhöz ezúttal is Gazdag állt oda, ám ezúttal a baltiak cseh hálóőre kiütötte a félmagas, félerős lövést. A rendes játékidő letelte után a vendégek szépíteni tudtak egy kapu előtti kavarodást követően Uzela révén. Bosszantó az urolsó percben szerzett litván gól, és így 4-0 helyett 3-1 lett. Nem mindegy. Reméljük elég lesz, mindenesetre a Honvédnak lesz a legnehezebb dolga a visszavágón egy hét múlva.

Európa-liga selejtező, 1. forduló, első mérkőzés:
Budapest Honvéd-Zalgiris Vilnius (litván) 3-1 (1-0)

Illovszky Rudolf Stadion, 3622 néző, v.: Marhefka (szlovák)
gólszerzők: Banó-Szabó (32.), N'Gog (55.), Gazdag (69., tizenegyesből), illetve Uzela (92.)
sárga lap: Gazdag (62.), Kukoc (74.), illetve T. Kis (6.), Mikoliunas (69.), Tomic (84.)

Budapest Honvéd: Lefkovits - Batik, Kamber, Lovric - Kovács N., Gazdag, Banó-Szabó (Kálnoki-Kis, 83.), Heffler T., Kukoc (Uzoma, 74.) - N'Gog (Cipf, 70.), Moutari

Zalgiris: Berkovec - Mikoliunas (Uzela, 72.), Tomic, Bolha, Slijngard - Vorobjovas, Pérez (Simkus, 89.) - Antal, Baravykas (Vareika, 67.), Morer - T. Kis