• 2024 04 19

Bajnokok Ligája győztes a Ferencváros!

Ellenállhatatlan volt a magyar bajnok a nyolcas döntőben

A klub fennállásának legnagyobb sikerére készült a Ferencváros vízilabda csapata a hannoveri BL-döntő előtt. Ennek eléréséhez a görög sztárcsapat, a címvédő Olympiacos legyőzése kellett

Elképesztően izgalmas döntő végén megnyerte a vízilabda Bajnokok Ligája győztes az FTC-Telekom. De ne szaladjunk ennyire előre. Miután kt bombaerős csapatot, a Jug Dubrovnik-ot, és a Barceloneta-t legyőzve eljutott a döntőig a magyar bajnok, még nehezebb feladat előtt állt, hogy megkoronázza teljesítményét. Az utóbbi évek legmeghatározóbb csapata az Olympiacos ugrott medencébe a másik oldalon. Kettejü Szuperkupáért vívott párharcát a magyarok nyerték, és ennek megismétlésében reménykedtünk. Joggal tettük, mert a Fradi hihetetlen erőt és magabiztosságot sugárzott Hannoverben.

A első negyedben úgy történt minden, ahogy reméltük, Mezei, Mitrovic, Varga betalált, és csak egy görög válasz érkezett, 3-1 ide. Ötméteresből zárkózott közelebb a címvédő, de három perc múlva már 5-2 a Fradinak. Érett a bravúr, mert a győzelem mégiscsak az, hiába mutatott klasszisteljesítményt a magyar bajnok a negygyeddöntőben és az elődöntőben. Ezt alátámasztandó, két görög villanás és máris csak egy gól az előny. De nem sokáig. Folytatódik az adok-kapok három magyar gól zsinórban és 8-5 a nagyszünet. Hiába remekel továbbra is Vogel a kapuban, mivel a Fradi ziccereket ront, Varga és Vámos kipontozódik, lassan, de biztosan zárkózik az Olympiacos. 10-10-nél utóléri a mieinket. Másfél perc a végéig és a görögök támadnak. Időt kér a címvédő. Az idegek pattanásig feszülnek. Nem csak a magyar hanem a görög idegek is, nem szereznek gólt a támadásból. Jöhet a Fradi. Utoló másodpercig kivárva, utolsó kézig kijátszva, Kállai lövés, de véd Pavics. Ötméteresek következtek, és az élet milyen koreográfiát produkál. Jansik kihagyja az elsőt, még utána harman, hogy öt lövés után 3-3 legyen. Hatodikként viszont megint Jansik. Ezúttal n

em hibáz, és mivel a túloldalon Vogel megint kapufára imádkozza a görög lövését, kezdődhet a zöld-fehér örömmámor. Nagyon is megérdemelten!

FÉRFI VÍZILABDA, BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCAS DÖNTŐ
DÖNTŐ
OLYMPIAKOSZ (görög)–FTC-TELEKOM 10–10 (1–3, 4–5, 2–2, 3–0) – ötméteresekkel: 3–4
Hannover, 1700 néző. Vezette: Margeta (szlovén), Alexandrescu (román)

Olympiacos: Pavic – Gunasz, Buslje, Jeniduniasz 5, Szkumbakisz, Milonakisz, Funtulisz 2. Csere: Kakarisz, Derviszisz, Murikisz 1, Argiropulosz 1, Obradovic 1. Edző:Theodorosz Vlahosz

FTC: Vogel Soma – Mitrovics 3, Varga Dénes 1, Jansik Sz., Mezei 1, Vámos 2,Sedlmayer. Csere: Jaksics, Nikics 1, Younger 2, Kállay, Pohl. Edző: Varga Zsolt

Gól – emberelőnyből: 14/4, ill. 12/6
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/0
Kipontozódott: Szkukmbakisz (20. p.), Varga Dénes (22. p.), Vámos (30. p.), Buslje (31. p.), Obradovic (32. p.)