• 2024 04 25

Női vízilabda Világliga - Vereség a világ legjobbjától

Szoros meccset játszott az amerikaiakkal a magyar csapat

Az olimpiai kvalifikációs Női vízilabda Világliga Szuperdöntő magyar szempontból nyitómeccsén a világ-, és olimpiai bajnok Egyesült Államok csapata volt a magyarok ellenfele.

A mieink elhozták a labdát az első ráúszásból és rögtön megszerezték a vezetést. Sőt, mielött az amerikaiak felocsudhattak volna Keszthelyi ejtésével már 2-0 volt ide. Pontos magyar védekezés és pontatlan vendégtámadások jellemezték az első negyedet, így a házigazda vezetésével ért véget az első negyed. Más felfogásban szált vissza a meccsbe a tengerentúli csapat és bizonyította hogy miért a világ legjobbja, félidőben már két góllal vezetett az olimpiai bajnok. A harmadik negyedben tovább növelte előnyét a rivális, már négy is volt közte (8-4), de a mieink nem adták fel. Vályi és Szilágyi révén feljöttek a magyarok két gólra, sőt egyre is csökkenhetett volna a hátrány, ha Gurisatti megúszása nem a kapufán csattan. A záró negyedbenerejét tartalékolva is tartotta az eredmény az Egyesült Államok válogatottja, de a magyarok küzdeni tudására sem lehetett panasz, aminek szoros vereség lett a eredménye. Holnap Oroszország következik.

Női Világliga Szuperdöntő, Budapest, Duna Aréna
Csoportmérkőzések, 1. forduló

B-csoport
EGYESÜLT ÁLLAMOK-MAGYARORSZÁG 12-9 (2-3, 4-1, 2-2, 4-3)
Vezette: Severo (olasz), Johnson (ausztrál)

Egyesült Államok: Johnson - Musselman 2, Fattal 1, Steffens 1, A. Fischer 1, M. Fischer 2, Williams 1. Csere: Seidemann 1, Hauschild, J. Neushul, K. Neushul 1, Haralabidis 2. Szövetségi kapitány: Adam Krikorian

Magyarország: Gangl - Szilágyi 3, Rybanska, Illés, Keszthelyi 4, Vályi V. 1, Gyöngyössy. Csere: Gurisatti, Parkes 1, Horváth B., Csabai, Garda, Kasó (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Attila