• 2024 03 19

Uszonyosúszó Eb - Két érem a zárónapra

Tizenkét éremmel zárta az Eb-t a magyar csapat

Utolsó napjához érkezett az uszonyosúszó Európa-bajnokság a gorogországi Joanninában, és ma sem maradtak érem nélkül a magyarok.

50 méteres női búvárúszásban Varga Krisztina országos csúccsal 00:16.69 jutott a döntőbe délelőtt, amit ott egy tizeddel tovább javított, és végül negyedik lett.

Ugyanitt a férfiaknál Kocsis Marcell 18. lett 00:15.86-al, míg a 21. helyen Dimak Dávid ért a célba, az ő ideje 00:16.33.

4x100 méteres női felszíni váltóban Senánszky Petra, Blaszák Lilla, Szűcs Rebeka és Varga Krisztina magabiztosan úsztak be a döntőbe, ahol bronzéremnek örülhettek az oroszok és az ukránok mögött. Időeredményük: 02:43.00

A szám férfi versenyében a Mozsár Alex, Dimák Dávid, Hamlin Matthew, Gruber Kornél összeállítású váltó hatodikként csapott a célba 02:28.61 századmásodperceses idővel.

800 méteres férfi felszíni úszásban Gruber Kornél és Bukor Ádám volt érdekelt. Utóbbi, 06:26.27-el, egy másodperccel az ukrán Zaharov mögött második helyen végzett, míg előbbi negyedik lett 06:30.29-el.