• 2024 03 19

Uszonyosúszó Eb - Mindhárom éremből jutott szombatra!

Senánszky Petra második aranyérmét szerezte

Haramadik napjához érkezett a Görögországban zajló uszonyosúszó Európa-bajnokság és a magyar küldöttség ismét szállította az érmeket.

A délelőtt a papírforma szerint alakult. 50 méteres női uszonyos gyorson Senánszky Petra első helyen úszott be a döntőbe, amit "szokás szerint", a szám világcsúcstartójaként meg is nyert délután, második aranyérmét begyűjtve az Eb-n! Az aranyérmes időeredmény 00:21:23.

50 méteres a női felszíni számban Blaszák Lilla 00:19.42-vel 15., Szűcs Rebeka legjobbját úszta (00:19.64) a 17.lett. A férfiak között Dimák Dávid 21. helyen végzett, ideje 00:17:82.

A 4x200 méteres férfi felszíni váltó előfutamában Gruber Kornél, Dimák Dávid, Hamlin Matthew és Bukor Ádám a 7. helyen végeztek. A délutáni döntőben Hamlin helyén Mozsár Alex úszott és a váltó a világcsúcstartó oroszok és a németek mögött beérve, a dobogó harmadik fokára állhatott fel (05:39.87).

400 méteres férfi búvárúszásban is érdekelt volt Mozsár, és ha már úszott, nem adta alább az éremnél, 02:50.65-el második lett.

400 méteres női uszonyos gyorson Varga Krisztina volt érdekelt a fináléban, és épphogy lemaradt a dobogóról, negyedik idő volt az övé, ami 03:48.31.

A táv férfi mezőnyében Stadler Bence és Lengyeltóti Bence indult az éremért, és utóbbi remek országos csúccsal bronzérmes lett, míg előbbi hatodik.

A magyar csapat az érmek számát tekintve a harmadik a nemzetek rangsorában. 10 medáliát gyűjtöttek a mieink, 2 arany, 5 ezüst, három bronz leosztásban.