• 2024 03 19

Uszonyosúszó EB - Magyar éremhalmozás az első napon

Minden számban dobogón a magyarok

A 27. CMAS Uszonyosúszó Európa-bajnokság első versenynapján máris „bekezdtek” a magyar válogatott tagjai és összesen 5 medált szereztek a délutáni döntőkben, miután délelőtt mindenki hozta a papírformát.

A női és férfi 100 méteres felszíni úszásban sem jutottak döntőbe a mieink. Szűcs Rebeka és Blaszák Lilla jó időeredményt értek el ugyan, de ez kevés volt a döntőhöz, míg Dimák Dávid és Gruber Kornél tapasztalatszerzésnek szánt első felnőtt Eb-jén papírforma szerint nem jutott tovább.

Mint ahogy az is papírforma, hogy női 100 méteres uszonyos gyorson Senánszky Petra a legjobb idővel (00:47.47) végzett az előfutamok során. Varga Krisztina 6. helyével szintén éremesélyesként készült a délutánra. A döntőben pedig mindez beigazolódott, ugyanis Senánszky "szokásos" aranyérme mellett Vargáé az ezüst.

1.      Senánszky Petra – 00:46.48

2.      Varga Krisztina – 00:46.84

3.      Zuzana Hraskova (SVK) – 00:47.52

Férfi 100 méteres uszonyos gyorson Kocsis Marcell és Stadler Bence kiestek, de a 4x100 méteres mix váltóban a két egyéni érmes hölgyversenyzővel végül a dobogó második fokára állhattak.