• 2024 04 19

Wimbledon - Balázs Attila óriási meccsen győzött a selejtező második fordulójában

Két meccslabdát hárított, majd simán nyerte a döntő játszmát

A wimbledoni angol nyílt teniszbajnokság második selejtező fordulójában Stollár Fanny és Balázs Attila volt érdekelt.

Stollár a tegnapi maratoni meccsen elért sikere után, kétjátszmás vereséget szenvedett a lengyel Katarzyna Kawa ellen. A WTA-ranglista 229. helyén álló magyar hölgynek három játszmalabdája volt az első szettben, de elvesztette azt. A másodikban Stollárnak talán fejben nem maradt ereje, két adogatójátékát elvesztve nem volt esélye a mérkőzés megfordítására. Vereségével eldőlt, hogy nem lesz magyar a hölgyek egyéni versenyében Wimbledonban.

Angol nyílt teniszbajnokság, Wimbledon, női egyes selejtező, 2. forduló:

Katarzyna Kawa (lengyel, 217.) - Stollár Fanny (229.) 7-5, 6-3

Balázs Attila bravúros győzelmet aratott a wimbledoni selejtező második fordulójában az ukrán Marcsenko ellen. A magyar, miután fél óra alatt simán elvesztette az első játszmát, majd a másodikban elbukta első két adogatójátékát is, 6-2, 5-1 állt az eredményjelzőn az ukrán javára. Balázs innen tudott fordítani! Először feljött 5-4-re a második játszmában, majd két mérkőzéslabdát hárítva egyenlített. Marcsenko nem tudta feldolgozni a magyar "sokkoló" feltámadását, ami tie-breakhez és Balázs egyenlítéséhez vezetett. A döntő játszmában pedig már nem volt kérdés, kihasználva lélektani előnyét, a magyar teniszező simán nyerte a szettet és ezzel a mérkőzést.