• 2024 04 25

3x3-as női kosárlabda vb - Elődöntős a magyar válogatott

Órási csatában, hosszabbításban nyerték a negyeddöntőt a mieink

A kieséses szakaszába lépett az amsterdam.i 3x3-as női kosárlabda világbajnokság, ahol a bivalyerős Spanyolország volt a mieink ellenfele.

Elképesztően izgalmas negyeddöntőben jutott tovább a magyar válogatott. Miután a mieink jó kezdés után több pontos (6-4, majd 8-6) előnybe kerültek, a spanyolok szívós munkával fordítani tudtak, és 15-12-vel már náluk volt az előny. Két percük maradt a mieinknek, hogy visszahozzák a meccset. És mi az hogy visszahozzák, 10 másodperccel a vége előtt 17-16-os magyar vezetésnél ha sikerül kivédekezni a spanyol támadást... Nem sikerült, következett a hosszabbítás két dobott pontig. Spanyol kosárral lkezdődött a ráadás, sőt ziccerbe került az ellenfél, ám nagyot hibázott. Nem úgy Medgyessy, aki könyörtelenül bevágta a duplát kintről. Óriási győzelem, és meccs a döntőért.