• 2024 04 25

Roland Garros - Kikapott a Babos, Fucsovics vegyes páros

Babos két órával a női páros meccse után lépett pályára

A vegyes párosok versenyének második fordulójában egy kínai, ausztrál kettős várt az olimpiára készülő magyar kettősre, Babos Tímeára és Fucsovics Mártonra.

Előbbi mindössze két órát tudott pihenni a női páros harmadik fordulójában begyűjtött győzelme után és máris pályára kellett lépnie. Emiatt az első játszma elég egyoldalúra sikerült, a magyar duó mindössze 10 labdamenetet tudott megnyerni. A Csang Suaj, John Peers páros 17 perc alatt elintézte a mieinket. A második játszmára összeszedték magukat a magyarok, elvették ellenfelük adogatását, de visszavetette őket, hogy rögtön vissza is adták a break-et, és attól kezdve csak az ellenfél vezetett és nyerte meg a játszmát. Vegyes párosunk búcsúzott a Roland Garros idei küzdelmeitől.

Roland Garros, vegyes páros, 2. forduló, nyolcaddöntő:

Csang Suaj, John Peers (kínai, ausztrál, 5.) - Babos Tímea, Fucsovics Márton 6-0, 6-4

Babos Tímea az utolsó honfitársunk, aki még versenyben van a francia nyílt teniszbajnokságon, a női párosok negyeddöntőjére készülhet Kristina Mladenovic oldalán.