• 2024 03 29

Roland Garros - Győzőtt a Babos, Mladenovic kettős

Sorozatban hatodik Grand Slam-versenyén jutott legalább a negyeddöntőig a magyar, francia páros

Sikerrel vette a harmadik fordulót is Babos Tímea Kristina Mladenovic oldalán a női párosok versenyében a francia nyílt teniszbajnokság vasárnapi versenynapján.

A kezdés ma is döcögősre sikerült a 2. kiemelt magyar-francia kettősnek. Anna-Lena Friedsam és Laura Siegemund alkotta német duó 2-4-es hátrányból fordítva, zsinórban négy gema-et nyerve hozta az első játszmát. A folytatásban jobban koncentráltak Babosék és 4-1-re elhúztak a második játszmában, majd rutinosan tartva az előnyt kiegyenlítették a játszmaállást. A döntő szettben az döntött, hogy a hibákon ki tud felülkerekedni. Kiegyenlített játék folyt a pályán, de egyik félnek sem jelentett előnyt a saját adogatójáték, a kilenc játékból hatszor break-elték egymást a felek (a mérkőzésen összesen tizenkétszer). 3-3 után a németek már nem nyertek game-et, így Babos Tímea és Kristina Mladenovic lépett túl a harmadik körön és várhatja negyeddöntős ellenfelét.

Roland Garros, női páros, 3. forduló, a nyolc közé jutásért:

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.) - Anna-Lena Friedsam, Laura Siegemund (németek) 4-6, 6-3, 6-3