• 2024 04 26

Fucsovics három meccslabdát hárítva győzte le Baszilasvilit Stuttgartban

Vesztett állásból, nagy csatában jutott negyeddöntőbe a magyar

Három játszmában győzte le a világranglistán 17. georgiai ellenfelét Fucsovics Márton a stuttgart-i füves pályás ATP-verseny nyolcaddöntőjében.

A nyíregyházi teniszező az első játszmát kereken egy óra alatt, rövidítésben vesztette el, melynek az első game-eiben még mindkét fél kereste adogatását, majd 2-2-t követően rövid játékokkal jutott el a rövidítésig. A folytatásban nagyot változott a játék képe. Fucsovics 5-1-re elhúzott, sőt ellenfele adogatásánál két játszmalabdája is volt az egyenlítéshez, de ezeket a georgiai még hárította. A következő game-ben a magyar, megnyerve adogatását, 6-2-vel egyenlített. A döntő játszma végjátéka aztán hihetetlen izgalmakat hozott. Az elején még másolták a felek az első szettet, rövid game-ek, egy-egy break. 5-4-nél viszont, hiába adogatott a magyar, Baszilasvili le akarta zárni a mérkőzést. Háromszor jutott mérkőzéslabdához, de Fucsoics mindhármat hárította. Szünet nélkül jött a következő game, és a georgiainak nem volt ideje rendezni magában csalódottságát és elvesztette a játékot. Legjobb férfiteniszezőnk kihasználta a lélektani előnyt és 15-re nyerte az utolsó game-et és ezzel a mérkőzést.

Mercedes Cup ATP-tenisztorna, Stuttgart, nyolcaddöntő:

Fucsovics Márton (52.) - Nikoloz Baszilasvili (georgiai, 17.) 6-7 (4-7), 6-2, 7-5

A negyeddöntőben a torna hatodik kiemeltje, a kanadai Milos Raonic vár Fucsovicsra pénteken.