• 2024 04 20

Férfi kézilabda BL - Győzött a Veszprém az elődöntőben

Végig irányította a szoros mérkőzést a magyar csapat

A férfi kézilabda Bajnokok Ligájának négyes döntőjét rendezik a hétvégén Kölnben. A Telekom Veszprém a lengyel Vive Kielce ellen játszotta az eső elődöntőt.

Az első félidő álomszerűen kezdődött a Veszprém számára, ziccer, Sterbik bravúr, üreskapus gól, és máris 4-0 a magyar bajnok előnye. A lengyelek a hetedik percben szerezték első góljukat, majd szívós munkával egyre feljebb kapaszkodtak. A félidő utolsó harmadába fordulbva Sterbik megsérült és le kellett cserélni, ami nagy veszteség volt, hiszen addig a magyar kapu őre hetven százalékkal védett. A Kielce a 23. percben utól is érte ellenfelét, ekkor 8-8 volt. Sőt két góllal el is húzott, ezért a magyar együttesnek kapaszkodnia kellett, hogy felzárkózzon a szünetig (13-13). A folytatásban a Veszprém szerezte az első gólokat és megint előnybe került, de a mérkőzés kétharmadánál tovább fogyatkozott. Blagotinsek azonnali piros lapot kapott egy esetnél, Nagy László pedig a vállát fájlalva ült a padra, és nem is tért vissza. A lengyelek szorosan védekeztek a magyar bajnok azonban tartotta előnyét elsősorban a egyre inkább belelendülő Miklernek, és a összességében a 12 gólig jutó Nenadic-nak köszönhetően. A rendkívül izgalmas végjátékban jól taktikázva, magabiztosan szerezte meg a győzelmet a Veszprém.