• 2024 04 20

Megint négy közé jutott a Veszprém a kézilabda BL-ben

Kettős győzelem a negyeddöntőben

A Telekom Veszprém, miután szerdán idegenben szerzett hatgólos előnyt, magabiztosan nyerte meg a kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóját is a német Flensburg ellen.

A mérkőzés eleje finoman szólva nem sikerült a hazai csapatnak, David Davis a hatodik percben kikérte első idejét 0-5-nél. Miután rendezték a sorokat a magyarok fokozatosan zárkóztak ellenfelükre és a szünetig tízre tornászták az összestett különbséget a két csapat között. A második félidőben a Veszprém már csak az eredmény tartására törekedett és a vártnál talán nagyobb különbséggel ejtette ki a német bajnokság címvédőjét és jelenlegi listavezetőjét.

Férfi Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó:
Telekom Veszprém - Flensburg-Handewitt (német) 29-25 (17-13)

a Veszprém gólszerzői: Gajic 6, Nilsson 5, Mahé 4, Nenadic 3, Nagy L., Lékai, Marguc 2-2, Manaszkov, Ilic, Strlek, Blagotinsek, Mackovsek 1-1
Továbbjutott: a Veszprém kettős győzelemmel, 57-47-es összesítéssel