• 2024 04 26

Roland Garros - Fucsovics kikapott az első fordulóban

Ötjátszmás csatában maradt alul legjobb férfiteniszezőnk

A francia nyílt teniszbajnokságon alanyi jogon főtáblás Fucsovics Márton az argentin Diego Schwartzman ellen lépett lépett pályára az első fordulóban.

A világranglista huszadik helyén álló dél-amerikai 3 óra 44 perces, ötjátszmás csatában felülmúlta a magyart. A felek közt nem volt érdemi különbség a játék képét tekintve, egy dolgot kivéve, Fucsovics jól küzdött, de több mint hetven ki nem kényszerített hibát vétve nem tudott nyerni. Mindketten küzdöttek a saját adogatásaikkal, példa erre, hogy a magyar ellenfele mind a négy adogatójátékát megnyerve egyenlítette kettő kettőre a játszmaarányt a negyedik játszmában, és jutott el a döntő szettig. Ahol aztán már az argentin salakspecialista akarata érvényesült.

Fucsovics vereségével búcsúzott az egyéni küzdelmektől, de párosban még legalább egy mérkőzés vár rá a Roland Garros-on.  A svéd Robert Lindstedt oldalán kedden vívják első meccsüket a verhetőnek tűnő Demoliner, Sharan brazil, indiai kettős ellen.

Roland Garros, férfi egyes, első forduló:

Diego Schwartzman (argentin, 20.) - Fucsovics Márton (38.) 6-3, 3-6, 7-6 (9-7), 2-6, 6-2