• 2024 04 27

Asztalitenisz Eb-selejtező - Egy győzelem egy vereség a férfi csapat mérlege az első nap után

Izraelt legyőzte, Csehországtól kikapott a magyar csapat

A holnapi, Írország elleni záróösszecsapáson dől el, hogy Eb-résztvevő lesz e a magyar férfi asztalitenisz csapat.

A Szudi Ádám, Majoros Bence Ecseki Nándor, Lakatos Tamás négyesből előbbi három lépett asztalhoz Izrael ellen, s közülük csak Majoros vesztett egy szettet, a többi mérkőzés három játszmában dőlt el.

Az esti, második mérkőzésén a házigazda Csehország ellen biztosíthatta volna be az Eb-szereplést a magyar csapat, de az első két meccset megnyerve és a harmadikban 2-1-re vezetve sem tudta megtenni ezt. A csoport favoritjának tartott hazai csapat fordított és 3-2 arányban legyőzte a mieinket.

Vasárnap Írország ellen győzve kell megszerezni a továbbjutást jelentő második helyet a csoportban.