• 2024 04 20

U17-es labdarúgó Eb - Tizenegyesekkel bukta el a negyeddöntőt a magyar válogatott

Nagyot küzdöttek a mieink, de nem bírtak a torna favoritjával.

Férfi U17-es válogatottunk a spanyolok elleni negyeddöntővel folytatta szereplését az írországi Európa-bajnokságon.

A magyar válogatottat a csoportjában nyújtott hibátlan teljesítmény után egyetlen győzelem választotta el attól, hogy megvalósítsa kitűzött célját, és kiharcolja a világbajnoki szereplést. Más kérdés, hogy ehhez a torna egyik favoritját, a spanyol válogatottat kellett legyőznie, amely a sorozatban lejátszott kilenc mérkőzéséből nyolcat kapott gól nélkül nyert meg.

Magyar lövéssel kezdődött a mérkőzés és spanyol rohamokkal folytatódott. A tizedik percben egy ibériai támadás végén, ziccerben a keresztlécen csattant a labda, ám egy perccel később már a szerencse sem segített. Jordi Escobar tekert hét méterről a hosszúba. A folytatásban is veszélyesebbek voltak a spanyolok, de több gól már nem esett a szünetig. A második játékrész nem kezdődhetett volna jobbn. Öt perc sem telt el, amikor egyenlíteni tudott a magyar csapat Ominger Gergő húszról megeresztett hajszálpontos lövésével. Nagyobb sebességre kapcsoltak Escobarék, és a félidő második felében folyamatos nyomás alatt tartották a magyar védelmet, többször csak Hegyi Krisztián bravúrjai mentették meg a mieink kapuját a góltól. Sikerült tartani a döntetlent a lefújásig, így következhettek a tizenegyesek. Az első négy pár hibátlan volt, ám az ötödikként következő, a csoportmeccseken három gólig jutó Németh lövését hárította a spanyolok kapusa, míg az ellenfél utolsó rugója nem hibázott, így a tizenegyes párbajt 5-4-re Spanyolország nyerte, és jutott az elődöntőbe.

A mieink az ötödik helyért, és a vb-részvételért Belgiummal küzdenek meg pénteken, magyar idő szerint 13.00 órakor.

U17-es labdarúgó Európa-bajnokság, Írország, negyeddöntő:
Magyarország - Spanyolország 1-1 (1-0) tizenegyesekkel 5-4, a magyar gól szerzője: Ominger 50'